Relax Couple Lay Down Beach Chiar With Sea Wave Man Woman Have Vacation Sea Nature Concept

All inclusive dovolená nemusí vyjít vždy výhodně

Potřebujete vyčistit hlavu, poznat jinou kulturu nebo si odpočinout někde u moře? Ať už je váš důvod jakýkoliv, při vybírání dovolené narazíte často na možnost „all inclusive“ dovolené. Z doslechu víme, že tento způsob dovolené je na první pohled opravdu výhodný. Zaplatíte určitou částku a o zbytek se starat nemusíte. Máte vyřešený přísun jídla, a navíc můžete vypít neomezené množství drinků. Vyplatí se ale opravdu sáhnout po této volbě dovolené?

Co je součástí all inclusive, a jaké jsou výhody

All inclusive balíček zahrnuje přísun jídla a pití. Všechna jídla (snídaně, obědy a večeře) jsou součástí balíčku, včetně nápojů a alkoholických drinků. Vedle občerstvení je často součástí ceny i zábava. Například různé aktivity (tenis, jóga, tanec…), vodní aktivity nebo noční zábava je rovněž součástí. Mezi další součástí patří: služby a péče o děti, doprava na letiště a tipy pro výlet a wellness zařízení. Nabídka zábavy ale bývá u jednotlivých destinací rozdílná, proto se doporučuje přečíst pořádně všechny informace. Jaké výhody můžeme očekávat pořízením all inclusive?

  • úspora nákladů,
  • pohodlí,
  • rozmanitost aktivit.
Mohlo by vás zajímat:  Účty na vytápění sníží hliníková fólie. Instalovaná za radiátorem pomůže udržet teplo v bytě

Naopak, jaké nevýhody jsou spojené?

  • nedostatek flexibility,
  • potenciál služeb nízkých kvalit,
  • pocit izolace od ostatních atrakcí nebo míst.
top-view-group-young-happy-people-that-have-fun-swimming-pool-daytime
Zdroj obrázku: Freepik

Co je nutné zvážit

Faktorů, zda zvážit právě all inclusive nebo něco jiného, je spoustu. Vše závisí na vašem názoru. V první řadě si určete svůj finanční rozpočet, který hodláte maximálně utratit. Balíčky all inclusive mohou být sice hospodárnější, ale nemusí tomu tak být vždy. Když si hlavně porovnáte i jednotlivou kvalitu. Balíčky all inclusive mají obrovskou výhodu pro rodiny s dětmi. Mnoho letovisek nabízí dětské kluby, zábavu a péče o ně. Tato skutečnost vám může ušetřit spoustu úsilí, nervů a času. Prohlédněte si také seznam aktivit.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré praní ušetří elektřinu a zanechá prádlo dokonale čisté. Stačí držet se několika pravidel

Před zvolením balíčku pečlivě čtěte jednotlivé informace. Zejména recenze ostatních uživatelů napoví, zda je opravdu vhodné pořízení tohoto balíčku. Kromě uživatelských recenzí sami prolustrujte veškeré informace o kvalitě služeb, pověsti resortu. Při čtení informací bývá mnoho důležitých dat obsaženo malým písmem. Nenechte se překvapit tím, že vám bude někde účtováno za prémiové nápoje.

Zdroj: https://www.travelrepublic.co.uk/blog/all-inclusive-holidays-worth-it
Přidat na Seznam.cz