Woman Switching Digital Thermostat

Moderní technologie pomáhají regulovat teplotu v různých místnostech

Vytápění domácnosti je vždy žhavým tématem. Zatímco někomu je zima už při 20 °C, jinému to vyhovuje. Nejcitlivější skupinou na chladnou domácnost jsou senioři a děti. Jak dosáhnout ideální teploty domácnosti, aniž byste museli vytápět jak zběsilí a utrácet tak peníze? Investujte peníze do systému pro chytré vytápění. Chytré vytápění lze spravovat dálkově prostřednictvím vašeho chytrého telefonu a aplikace. Hlavní složkou je tedy termostat.

Proč se vyplatí mít chytré vytápění

Možná vás zajímají hlavní benefity chytrého vytápění. Velkou výhodou je především komfort dálkového ovládání. Můžete nastavit různé regule, když klesne teplota na nastavenou úroveň, domácnost se začne vytápět. Samozřejmě tuto funkci můžete snížit, v případě že budete několik dní mimo domov, abyste zbytečně nevytápěli domácnost. Vytápění můžete nastavit přes aplikaci nebo i hlasovým příkazem. Je to ideální zejména tehdy, když končíte v práci a chcete dorazit do vyhřátého domova. Jaké další benefity na vás čekají?

  • snadné ovládání,
  • úspora energií,
  • propojení s dalšími prvky chytré domácnosti, vše na jednom místě,
  • kompatibilita.
Mohlo by vás zajímat:  Mouchy jsou nejen otravné, přenáší vážné choroby. Ochraňte před nimi celou domácnost
close-up-people-s-legs-warming-up-heater
Zdroj obrázku: Freepik

Jak funguje vytápění

Chytrý termostat se připojí ke kotli a internetu. Internetové připojení umožní dálkové ovládání a propojí jej se systémem chytré domácnosti. Další funkce se liší podle termostatu, ale mohou zahrnovat i ovládání více domácností, ovládání horké vody a sledování teploty v celé domácnosti. Toto je velmi užitečné, když žijete v domě a jedete na několik dní pryč. Nastavíte si takovou teplotu, aby vám v zimě nezamrznuly potrubí, které by jinak mohlo způsobit nákladné škody. Jediné, co potřebujete, tak vyměnit běžný termostat za chytrý. Není na škodu vylepšit termostatické radiátorové ventily na chytřejší verze.

Mohlo by vás zajímat:  Lak na boty někdy skončí i tam, kde nechceme. Díky rychlému zásahu zmizí skvrny beze stopy

Funkce

Chytré termostaty toho umí hodně a určitě se budou s novými verzemi posouvat výše. Dnešní termostaty se již umí samy programovat na základě sledování a dat. Také jsou vám schopny říci, kde a jak ušetřit za vytápění. Propojení se systémem dokáže samo určit, jestli jste doma nebo ne, a díky tomu tak zapnout nebo vypnout vytápění. Některé termostaty dokonce sledují i počasí a na základě toho vyhodnocují samy, kdy je vhodné zatopit.

Zdroj: https://www.wired.com/sponsored/story/the-future-of-heating-and-cooling-our-homes/
Přidat na Seznam.cz