Mite 67638 1280

Alergeny číhají i tam, kde bychom je nečekali. Drobné změny sníží jejich počet na minimum

Roztoči jsou zvláštní skupina alergenů, které mohou lidé s citlivou pokožkou hodně potrápit. Jsou okem neviditelní, ale pokud se doma objeví, mohou vzniknout různé kožní problémy, kašel nebo rýma. Roztoče najdete v matracích, povlečení, ale i kobercích nebo záclonách. A snadno si je přinesete domů, například na botě. Jak se proti takovým mikrobům chránit?

Roztoči jsou nebezpeční svými výkaly

Roztoči se živí naší pokožkou. Produkují výkaly, které jsou právě těmi alergeny, na které jsou lidé citliví. Mohou za špatnou náladu, bolesti hlavy, ale také kašel a rýmu. Není ale možné se jich natrvalo zbavit, protože jsou součástí našich životů. Můžete si ale vytvořit metody, díky kterým jejich množství snížíte na minimum a doma se vám bude lépe dýchat.

Mohlo by vás zajímat:  Více spotřebičů v jedné zásuvce může vést k přetížení a zkratu
Zdroj obrázku: Freepik

Bojovat proti různým druhům roztočů můžete také různými způsoby. Nedaří se jim v suchém, chladném a průvanovém ovzduší, proto pravidelně větrejte postupně všechny místnosti. Stačí dvě až tři hodiny denně větrat – nemusíte v kuse – a budete mít po problému. Mnoho lidí na to zapomíná především v zimě, protože se topí a nechtějí zbytečně protopit peníze. Pravidelným větráním ale naopak ušetříte a navíc se zbavíte nepříjemného svědění, které roztoči mohou způsobit.

Zapomeňte na umělé květiny a plyšové hračky

Další z možností, jak roztoče zlikvidovat, je nesušit vyprané oblečení v bytě. Nehodí se ani do ložnic, ani do obývacích pokojů. Jestli ale není jiná možnost, otevřete okna a zavřete dveře do místnosti, kde prádlo sušíte na sušáku. Jiná metoda vás naučí, jak vyhodit přebytečné věci, které nepoužíváte nebo je máte jen vystavené.

Mohlo by vás zajímat:  Tvrdohlavé skrvny a nečistoty odolávají i těm nejlepším čističům. Pomohou prostředky, které málokoho napadnou
Zdroj obrázku: Pixabay

Tzv. lapače prachu jsou rájem roztočů, přitom je vůbec nepotřebujete. Umělé květiny, plyšové hračky, umělé figurky a další „zbytečnosti“ přispívají k množení roztočů. Na ně můžete používat prostředky, které ničí alergeny. Vyberte si v obchodech takové, které vydrží delší dobu, abyste se o případné alergeny nemuseli starat. Můžete si přípravky vyrobit i doma a ušetřit tak peníze.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/dust-mites/diagnosis-treatment/drc-20352178
Přidat na Seznam.cz