Toothpaste 3121211 1920

Zubní pasta rozzáří nejen náš úsměv, její jedinečné vlastnosti vrátí lesk celé domácnosti

Pastu na čištění zubů má v civilizovaných zemích doma nejspíš každý. Méně lidí už ale ví o tom, že díky obsaženým látkám ji lze využít nejen k původně zamýšlenému účelu při hygieně ústní dutiny, ale také k mnoha dalším úkonům při čištění domácnosti i při péči o tělo. Využijte její neobvyklé vlastnosti naplno a inspirujte se naším seznamem výhod této substance.

Čistí skvrny

Těžko odstranitelné skvrny od kávy nebo čaje na glazuře hrníčků, nečistoty od tabáku či stopy potu a antiperspirantů na bílých halenkách a jiných druzích oblečení. To všechno jsou druhy nečistot, se kterými si zubní pasta hravě poradí.

Mohlo by vás zajímat:  Bílé tenisky mohou zářit znovu jako nové. Stačí využít osvědčené domácí prostředky
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vytvořte si směs jedné lžičky zubní pasty a pár kapek peroxidu vodíku, případně můžete přidat půl lžičky jedlé sody, zamíchejte a na 15 minut naneste na skvrny a nechte působit. Pak opláchněte vodou a oděv vyperte běžným způsobem.

Postará se o nehty

Tmavé laky a další látky mění základní barvu nehtových lůžek, přičemž běžné odlakovače se ukázaly proti těmto druhům skvrn jen málo účinné. Aceton v nich obsažený navíc proniká i do nehtového lůžka a poškozuje nehty i kůži pod nimi.

Mohlo by vás zajímat:  Vrzání postele pomůže vyřešit utažení šroubů, vyztužení nebo výměna matrace

Bezpečnější a účinnější způsob, jak vyčistit nehty, je nanést trochu zubní pasty na vlhký měkký kartáček a nehty jím vydrhnout. Pro dosažení lepšího účinku použijte pastu s bělicím účinkem. Po čištění vmasírujte do nehtů trochu mandlového oleje, který se postará o jejich ošetření.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odstraňuje usazeniny z hrnků

Čaj a káva zanechávají na stěnách hrnků těžko odstranitelný tmavý film. Pro jeho odstranění nejlépe pomáhá bělicí zubní pasta. Pořiďte si tu nejlevnější, kterou seženete, protože ta obvykle obsahuje nejsilnější brusné součásti. Zuby by sice trpěly, ale hrnkům to neublíží.

Mohlo by vás zajímat:  Krok za krokem, jak bezpečně a efektivně vyčistit radiátor

Naneste asi dvoucentimetrový proužek této pasty na měkký a vlhký hadřík a důkladně jím nánosy v hrnku vydrhněte. Pasta obnoví ztracenou čistotu a lesk, aniž by ublížila povrchu glazury.

Kromě těchto účinků můžete použít zubní pastu i pro další účely:

  • Odstraňuje zápach z rukou i z domácího vybavení.
  • Pasta s mátou odstraňuje opary a akné.
  • Spolu s měkkým kartáčkem použijte bělicí zubní pastu pro čištění stříbra a jiných lesklých kovů.
Zdroj: https://www.healthywomen.org/content/article/20-surprising-uses-toothpaste
Přidat na Seznam.cz