Běžný mycí prostředek lze snadno nahradit levnou a ekologickou variantou. Potěší vaši peněženku i přírodu

Běžný mycí prostředek lze snadno nahradit levnou a ekologickou variantou. Potěší vaši peněženku i přírodu

Prostředek na mytí nádobí je nedílnou součástí snad každé kuchyně. Pokud řešíte používání ekologických produktů, vliv na životní prostředí i na vaše zdraví, měli byste se podívat na skvělý způsob, jak lze běžný mycí prostředek nahradit. Tyto tipy a triky můžete využít i v případě, že potřebujete umýt nádobí a právě vám saponát došel. Pojďme se podívat na to, čím lze nahradit prostředek na nádobí.

Citronová šťáva

Překvapila vás po rodinném obědě hora špinavého nádobí a nemáte dost prostředku na nádobí? Nezoufejte. Během chvilky si s tím můžete poradit díky ovoci, které máte zaručeně neustále doma v lednici. Do dřezu stačí nalít teplou vodu, přidat šťávu z pár citronů a polévkovou lžíci kuchyňské soli. Do takto připravené směsi vložte nádobí a umyjte ho jako obvykle. Nakonec ho opláchněte v čisté vodě a osušte utěrkou. Pokud nemáte čerstvé ovoce, můžete použít kyselinu citronovou.

Mohlo by vás zajímat:  Mlýnek na pepř má skrytou funkci, o které málokdo ví a usnadní vaření
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a jedlá soda

Ocet a jedlá soda jsou známá dvojka, kterou můžete využít nejen při čištění koupelny, ale také při mytí špinavého nádobí. Stejně jako u citronové šťávy je potřeba do dřezu nalít teplou vodu, sklenici octa a pár lžic jedlé sody. Nádobí umyjte v gumových rukavicích v této vodě a poté ho opláchněte pod čistou tekoucí vodou. Použití octa a sody je dvojnásobným přínosem, protože získáte dokonale čisté nádobí i dřez a navíc použijete ekologický čisticí prostředek.

Mýdlo

Nemáte-li po ruce prostředek na mytí nádobí, můžete jako náhradu použít mycí prostředky, které máte již doma. Mýdlo můžete použít v tekuté i pevné podobě. Druhá možnost ovšem vyžaduje předchozí přípravu. Můžete kousek nastrouhat do teplé vody, ve které se rozpustí, anebo ho nastrouhat do misky, rozpustit ho v teplé vodě a poté nalít do prázdné lahvičky od mycího prostředku. Uvidíte, že díky těmto tipům získáte dokonale čisté nádobí, použijete ekologické ingredience a ušetříte peníze.

Zdroj: https://www.cnet.com/home/kitchen-and-household/out-of-dishwasher-detergent-use-this-tip/
Přidat na Seznam.cz