Měkké a nadýchané mohou být nejen nové ručníky. Klíč je správné praní a sušení

Měkký, čistý a voňavý ručník je doplňkem každé koupelny a dokáže zpříjemnit den. Častým praním a používáním ale můžete o jeho hebkost snadno přijít. Je několik chyb, kterých je potřeba se při praní ručníků vyvarovat. Měkkost a vůni svým ručníkům dodáte několik způsoby.

Můžete ručníky namočit do směsi citronu a octu

Ještě než je hodíte špinavé do pračky, namočte je do roztoku citronu a octa. Na několik ručníků postačí jeden celý citron a dvě lžíce octa. Obě suroviny dejte do studené vody a do té ponořte ručníky. Následně je vyperte v pračce jako obvykle. Díky praní se ručníky zbaví nepříjemného zápachu, který může ocet vydávat. Dalším osvědčeným způsobem je použití amoniaku.

Čpavek zabrání tomu, že se na ručník dostanou čisticí prostředky. Pokud ho navíc smícháte s octem, získáte ještě lepší účinek a ručníky budou nadýchanější. Důležité je v každém případě správně nastavit prací program. Ručníky by se měly prát minimálně na 60 stupňů, při kterých se ničí bakterie. Vyvarujte se používání chemických prostředků, vynechat můžete také aviváž a ručníky můžete nechat provonět přírodními metodami.

Mohlo by vás zajímat:  Nepřítel vodní kámen ohrožuje povrchy i spotřebiče. Nejlepší zbraní je pravidelné čištění
Zdroj obrázku: Freepik

Pračku nesmíte přeplňovat, jinak se ručníky nevyperou dostatečně

Když budete mít pračku plnou, ručníky v bubnu nebudou mít možnost se otáčet a pořádně vyždímat. Po vytažení z pračky tak mohou být ještě dlouho mokré a může v nich ulpět prací prášek nebo aviváž.

Důležité je také vědět, jak ručníky správně sušit. Mnoho z nich můžete vložit do sušičky, která ušetří nejen peníze, ale také čas, který byste trávili věšením prádla. Pokud jste zvyklí ručníky žehlit, nedělejte to. Stačí je pouze pověsit tam, kde nesvítí slunce, které by je mohlo přesušit, a byly by tvrdé. V koupelně ručníky měňte každý týden, abyste se vyvarovali plísni a bakteriím, které milují vlhkost.

Zdroj: https://turkishtowelcompany.com/how-do-i-keep-towels-soft/
Přidat na Seznam.cz