Zápach z bot není příjemný nikomu, lze ho ale snadno eliminovat

Zapáchající boty nejsou dobrou vizitkou pro nikoho z nás. Stačí se na návštěvě zout a hned je jasné, jak pečujete nejen o své nohy, ale také o boty. Přitom existuje několik jednoduchých způsobů, jak nepříjemný zápach eliminovat, nebo se ho dokonce zbavit úplně.

Zpocené nohy mohou být velký problém

Metody, díky kterým se zbavíte zápachu v botách, jsou pro každého přijatelné. Navíc k tomu můžete použít suroviny, které běžně najdete v kuchyni ve spíži. Do každé boty můžete vložit několik sáčků černého čaje. Nechte je přes noc působit a druhý den ucítíte, že vaše boty rozhodně tolik nezapáchají. Čaj je totiž skvělý absorbér zápachu, nemusíte ho využít jenom na boty. Hodit se bude hodit hlavně do sportovní obuvi, která dostává nejvíce zabrat.

Zdroj obrázku: Freepik

Od nepříjemného zápachu si můžete pomoci také jedlou sodou. Stačí ji nasypat do bot a nechat několik hodin působit. Pokud ji chcete vysypat z bot, použijte na to vysavač s tenkým nástavcem. Jinak by vás krystalky tlačily do nohou a místo na zápach byste mysleli na bolest.

Mohlo by vás zajímat:  Podobají se ovocným muškám, tento hmyz ale útočí na pokojové rostliny. Květiny zachrání česneková zálivka

Citrusová kůra nebo aromatické sáčky zničí zápach

Suché lístky šalvěje můžete vložit do bavlněných pytlíčků a následně do bot. Stejně můžete využít také citronovou nebo pomerančovou kůru. V obchodech si můžete zakoupit různě aromatické sáčky, které botám dodají příjemnou vůni. Takové si ale můžete vyrobit i doma pomocí surovin, které najdete a které vám voní. Někdy pak stačí přidat několik kapek esenciálního oleje.

Zdroj obrázku: Freepik

Nohy si poté můžete koupat také v prostředcích, které zápach odstraní. V létě zkuste po zahradě co nejvíce běhat naboso, protože se do nohou a mezi prsty dostane vzduch, nebudou mít možnost se potit, ušetříte nejen za nové boty, ale také za ostatní prostředky na péči o ně. Navíc se bosou chůzí přiblížíte co nejvíce zemi a zažijete příjemný pocit, který vám nohy v botách rozhodně nedají.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/how-to-remove-odor-from-shoes/
Přidat na Seznam.cz