dog-1168663_1920

Zrádné oblečky do zimy pro domácí mazlíčky, někdy mohou spíš uškodit

Lidé si mohou obléci teplý kabát, zimní boty, čepici s bambulí a jsou vybaveni do největších mrazů. Ale co naši domácí mazlíčci? Když teploty poklesnou a začnou mrazy, musejí se spolehnout jen na naši dobou vůli a leckdy také vynalézavost. 

Příroda kočkám i psům nenadělila všechno, aby přežili v mrazech

Srst sice ochrání vaše mazlíčky před mrazem, ale když teplota klesne pod určitou úroveň, mohou se cítit nepohodlně. Pokud se tedy chystáte se svým psem na delší procházku, zamyslete se nad tím, jak ho ochránit.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Předtím, než vyjdete se psem ven, vypněte topení. Tím snížíte teplotní rozdíl mezi teplou místností a mrazivou ulicí a přechod bude pro vašeho mazlíčka méně bolestivý. Přehřátí bytů má navíc negativní dopad na imunitu těla a stav cest dýchacích. 

Když teplota klesne pod bod mrazu, budete vy sami potřebovat velmi teplý kabát. Stejnou potřebu bude mít i váš mazlíček. V obchodech i na webových stránkách snadno najdete široký výběr bund nebo kabátků pro domácí mazlíčky. Musíte si ale uvědomit, že nejsou vyráběny s ohledem na pohodlí pejska, nýbrž aby vyhovovaly vkusu potenciálního kupce.

Mohlo by vás zajímat:  Krásné a rovné prádlo i bez žehličky může být skutečnost díky pár trikům

Při nákupu oblečku věnujte pozornost materiálu

Při nakupování věnujte pozornost nejen estetice, ale také materiálu a kupujte oblečení podle toho, jak se v něm pes bude cítit. Vyhněte se doplňkům, jako jsou mašle, provázky nebo další ozdoby – nejsou funkční a zvířatům mohou naopak škodit. Během zimních mrazivých dní nedávejte mazlíčkům žádné oblečení, které obsahuje kovové části, protože ty způsobují chlad.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Než se vydáte se psem na procházku, použijte vazelínu na jejich tlapky – zabráníte omrzlinám a také vniknutí posypové soli do polštářků tlapek. Po procházce mu tlapky otřete a také srst mu očistěte od tajícího sněhu. Za dobře zvládnutou procházku v zimě ho odměňte oblíbenou pochoutkou – tu si můžete vyrobit také doma.

Přidat na Seznam.cz