Washing Machine 2668472 1920 (5)

Žluté skvrny na oblečení zmizí snadno běžnými prostředky v domácnosti

A je to opět tu! Před nedávnem jste si koupili novou košili, protože na té předchozí se vám objevily nevzhledné žluté skvrny? I když jste zkoušeli různé prací prostředky, prostě a jednoduše se skvrny stále objevují? Jak je efektivně a bezpečně odstranit? Takové skvrny jsou nevzhledné nejen na bílé košili, ale nehezky vypadají i na barevném oblečení. Všimli jste si také toho, že takové skvrny jdou vidět až po vyprání? Abychom předešli těmto nevzhledným kruhům na oblečení, používáme běžně antiperspiranty, které obsahují soli a hliník. Sice jsou účinné, ale usazují se na textiliích a reagují na prací prostředky. 

Jak mohu zabránit vzniku těchto nevzhledných skvrn?

Na tuto otázku je jednoduchá odpověď. Přestaňte používat antiperspiranty, které způsobují skvrny na oblečení. Nebo alespoň použijte ty, které neobsahují sloučeniny hliníku. Přípravky, které způsobí blokaci potních žláz nemusí být s obsahem těchto chemikálií, můžete zakoupit přírodní antiperspirant či použít jiné produkty, které najdete i doma ve spíži. 

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale čistý sprchový kout je vizitkou každé koupelny, s těmito triky půjde úklid snadno

Jak odstranit žluté skvrny? 

Pro zbavení se žlutých skvrn bude potřeba jednat rychle. Pokud žluté fleky necháte i nadále pohlcovat textilii, nezbavíte se jich. K odstranění nepoužívejte prací prostředek, ale jiné domácí prostředky, které si  s těmito nečistotami poradí. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jedlá soda

Smíchejte jedlou sodu s vodou a vytvořte hustou pastu. Takto připravenou směs naneste na zažloutlá místa a jemně ji drhněte látkou o látku nebo starým zubním kartáčkem. Takto připravenou textilii nechte přibližně hodinu odpočinout. Soda bude absorbovat špínu. Poté vyperte běžným způsobem. 

Mohlo by vás zajímat:  Zdá se čistá, přitom je plná nebezpečných patogenů. Tato místa v koupelně jsou riziková

Ocet

Do lavoru či kýblu nalijte jeden litr teplé vody a přidejte půl šálku octu. Oblečení do této tekutiny namočte přibližně na třicet minut. Po uplynulé době oblečení mírně vyždímejte, vložte do pračky a zapněte na běžné praní. Kyselina obsažená v octu dokonale bojuje proti nevzhledným skvrnám. Navíc oživí barvy a změkčí textilii.    

Žlučové mýdlo

Nožem nebo struhadlem oddělte od mýdla několik vloček. Tyto vločky poté přidejte do trochy teplé vody. S připravenou směsí drhněte zažloutlá místa. Poté můžete oblečení vyprat nebo jen přemáchnout v rukách.

Mohlo by vás zajímat:  Hygienicky čistá koupelna i bez chemie: stačí zajít do kuchyně a vypůjčit si několik surovin
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Aspirin

Tento lék není vhodný jen proti horečce, ale také jako dokonalý odstraňovač skvrn. Několik tablet rozdrolte a rozpusťte ve vlažné vodě. Měla by vám vzniknout hustá pasta, kterou naneste na skvrnu a ponechte přibližně půl hodiny působit. 

Peroxid vodíku

Peroxid je dokonalým odstraňovačem nejen pro zažloutlé skvrny, ale i pro jiné druhy fleků. Do lavoru či kýblu napusťte teplou vodu a přidejte do ní pár kapek peroxidu. Do připravené lázně namočte oblečení opět na přibližně třicet minut.

Přidat na Seznam.cz