Washing Machine 2668472 1920 (4)

Aby pračka dobře prala, je třeba ji čistit. A taková čistidla raz dva vyrobíte doma

Dokonale čistá pračka vám zajistí nejen dokonale čisté prádlo, ale také její dlouhou životnost. Pračka stejně jako všechny domácí spotřebiče a elektronika potřebují pravidelnou údržbu. V pračce se usazují plísně, vodní kámen, zápach, zbytky vlasů, chlupů domácích mazlíčků a mnohé další nečistoty. Příliš špinavá pračka nemůže vyprat prádlo tak, aby bylo čisté.

Čištění bubnu pračky

Buben je nejvíce namáhaný tím, že do něj vkládáte špinavé prádlo. Pak v něm může uvíznout hned několik nečistot různého původu. Nejčastěji se v bubnu uchycuje zápach, plísně, vodní kámen, bakterie, různé skvrny a nečistoty houbovitého původu. S odstraněním všech těchto problémů vám pomůže ocet v kombinaci s dalšími surovinami. Potřebovat budete půl láhve octa s příměsí alkoholu a teplou vodu, kterou naplníte buben pračky. Většinu bubnu naplňte teplou vodou a dolijte octem. Zapněte program na krátké mytí a nechte pračku vyprat se naprázdno. Až se pračka dopere, nechte buben otevřený tak dlouho, dokud úplně nevyschne.

Mohlo by vás zajímat:  Vyžeňte zápach z koupelny pomocí vonných přírodních prostředků, které skutečně fungují
Zdroj obrázku: Pixabay

Péče o filtr

Základem správného fungování pračky je čistý filtr. Otočte víčkem filtru a zatáhněte, abyste jej dostali ven. Poté ho ručně vyčistěte od všech nečistot. Až důkladně vyčistíte všechny části filtru, našroubujte ho zpátky. Tento proces čištění filtru není nutné opakovat každý měsíc, ale alespoň čtyřikrát ročně by měl být vyčištěn.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zapomenout byste neměli ani na těsnění

Když se hromadí špína pod gumovým těsněním, není vidět. Zato ale začíná být po nějaké době silně cítit. Pro údržbu těsnění si nachystejte 3 litry vody, peroxid vodíku, citronovou šťávu a suchý hadřík. Z pračky odstraňte gumové těsnění, do kýble vymačkejte citronovou šťávu, přidejte vodu a jeden hrníček peroxidu vodíku. Tuto směs naneste na místo, kde se nachází gumové těsnění a těsnění ponořte do kýble. Nechte chvíli působit a potom vše osušte vlhkým hadříkem. Nechte pračku ještě otevřenou, aby vše mohlo pořádně doschnout. 

Přidat na Seznam.cz