Coffee 1030971 1280

S usazeninami od čaje či kávy na oblíbeném nádobí si hravě poradí běžné ingredience

Ukážeme vám sedm způsobů, jak odstranit čaj nebo kávu z šálků pomocí produktů, které najdete v každé kuchyni. Máte hrnek, který nemůžete očistit od zbytků čaje nebo kávy, protože to myčka nezvládla? Samozřejmě můžete použít houbu s trochou mycího prostředku, ale někdy lze použít rychlejší a efektivnější způsob. 

7 účinných metod

  • kyselina citronová

 Na vlhkou houbu dejte jednu čajovou lžičku kyseliny citronové a otřete vnitřek šálku. Zbytek čaje nebo kávy bude za okamžik pryč! Nakonec šálek vypláchněte vodou, to proveďte i u ostatních způsobů.

Mohlo by vás zajímat:  Česnekový roztok na různé způsoby zahubí parazity, škůdce a podpoří květy orchidejí
Zdroj obrázku: Pixabay.com
  •  soda a ocet

 Vložte do misky půl lžičky jedlé sody a přidejte jednu lžíci octa. Soda s octem by měla pěnit. Vložte výslednou směs na houbu a vyčistěte špinavý šálek.  Zbytky čaje i kávy se překvapivě snadno a rychle uvolní. 

  • sůl a ocet

 Do misky dejte lžíci kuchyňské soli a jednu lžíci octa a promíchejte dohromady. Díky výsledné směsi můžete nádobu rychle vyčistit houbou.

  • prášek do pečiva

 Posypte práškem do pečiva vlhkou houbu a pusťte se do práce! Odstranění nevzhledných nečistot vám zabere několik sekund.

  •  sůl
Mohlo by vás zajímat:  Jak si vybavit spíž pro čas karantény, aby jídlo vydrželo a bylo ho dostatek

 V každé kuchyni určitě bude sůl. Nasypte trochu do špinavého šálku a promněte prsty. Tato metoda funguje opravdu rychle.

Zdroj obrázku: Pixabay.com
  •  zubní pasta

 Nečistoty můžete také účinně odstranit zubní pastou.  Postačí malé množství pasty na vlhkou houbu a usazenina se vyčistí 

  •  soda a citron

 Nasypte čajovou lžičku jedlé sody do misky a vytlačte k ní šťávu z poloviny citronu. Vytvořená směs rychle a efektivně vyčistí špinavý hrnek.

Čaj a káva nezůstávají jen na hrnkách

Zbytky těchto dvou nápojů nezůstávají jen na hrnkách, ale také na nerezovém nádobí, sítkách nebo french pressu. K odstranění i z tohoto nádobí vám pomůže všech sedm metod.

Přidat na Seznam.cz