Vana1

Zářivá a hygienicky čistá koupelna: pomohou chytré prvky i osvědčené čisticí metody

Koupelna může být snadno semeništěm nejrůznějších bakterií. Ty se nejčastěji usazují na povrchu sprchového závěsu, v umyvadle, sprchovém koutu anebo ve vaně. Pravidelná dezinfekce těchto povrchů se tedy vyplatí. Jak na to?

Myslete preventivně, tj. předejděte velkému výskytu bakterií

Abyste předešli šíření bakterií v koupelně, je dobré se zamyslet nad preventivními kroky. Výhodou tedy bude, když k umyvadlu pořídíte bezkontaktní dávkovač mýdla a také bezdotykovou vodovodní baterii (pokud je to samozřejmě ve vašich možnostech). Také nezapomínejte, že i vlhké a nedostatečně vysušené ručníky mohou vytvořit úrodnou půdu pro mikroorganismy. Proto je pravidelně perte a řádně sušte. Pakliže plánujete rekonstrukci koupelny, určitě volte antibakteriální materiály, které obsahují stříbrné ionty.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od potu z oblečení odstraní přírodní produkty
Zdroj obrázku: Freepik

Jak si počínat při úklidu koupelny?

Před úklidem koupelny máte zpravidla dvě možnosti. Buď použijete přírodní produkty, anebo ty chemické. Zde je výčet těch levnějších přírodních, které jsou i ekologické:

  • Vinný bílý ocet: použít lze i ten klasický. Má dobré antibakteriální vlastnosti. Naředit jej můžete s teplou vodou. Roztok pak nastříkáte pomocí rozprašovače na povrchy (umyvadlo, vanu, sprchový kout) a necháte půl hodiny působit.
  • Jedlá soda: je univerzálním a levných čistidlem. V kombinaci s bílým vinným octem bude dokonalá. Vaše koupelna se bude lesknout jako nová!
  • Šťáva z citronu: kromě toho, že příjemně provoní celou koupelnu, také skvěle vydezinfikuje a vybělí povrchy.
  • Kuchyňská sůl: je taktéž velmi silným přírodním čistidlem. Při úklidu ji můžete kombinovat jak s citronovou šťávou, tak s vinným bílým octem.
Mohlo by vás zajímat:  Na drahé prostředky z obchodu zapomeňte. Většinu snadno nahradí přírodní produkty
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud nezabírají přírodní produkty, je potřeba sáhnout po těch kupovaných chemických. Výtečně zabírají například čisticí tekuté prášky. Ty povrchy v koupelně nepoškodí a perfektně vybělí. K dezinfekci pak můžete použít jakékoliv rozprašovače s antibakteriálním roztokem anebo klasické savo. Pozor však na potřísnění pokožky a poškození sliznic. Používejte tedy důsledně ochranné pracovní prostředky (rukavice, brýle, případně i respirátor).

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g31292850/how-to-clean-bathroom/
Přidat na Seznam.cz