Vana1

Navraťte lesk a zářivou čistotu své koupelně. Všechny usazeniny a nečistoty mají efektivní řešení

Ucpané odtoky, vlhkost, plísně a špína od mýdla na stěnách sprchy. To vše jsou běžné problémy, které musíte řešit v koupelně. Čistá koupelna ale nemusí být jen snem – nabízíme pár snadných tipů, jak udržovat koupelnu v čistotě a nestrávit u toho celý den.

Zářivé zrcadlo

Pokud nechcete používat drahé čističe zrcadel nebo oken, můžete si vyrobit svůj vlastní netoxický prostředek. Stačí, když si nachystáte roztok jedlé sody a peroxidu vodíku a nanesete ho na zrcadlo vhodným stříkacím aplikátorem. Můžete také použít krém na holení, aby vaše zrcadlo zářilo jako nové a aby se po horké sprše nezapařovalo.

Mohlo by vás zajímat:  Účinným čističem kuchyňského dřezu je pasta z jedlé sody
Zdroj obrázku: Freepik

Čistá vana

Jedním ze způsobů, jak se zbavit choroboplodných zárodků a vyčistit vanu od nečistot a vlasů, je vytvořit směs z půl šálku vinného octa, jednoho šálku alkoholu a čtvrt šálku vody. Vše dobře promíchejte a přidejte všechny tyto ingredience do čtyř litrů teplé vody. Směs rovnoměrně rozetřete na znečištěná místa, nechejte působit 15 minut a poté důkladně opláchněte. Budete překvapeni, jak čistá může být vaše vana.

Svěží toaleta

Jako ideální čisticí prostředek může zafungovat standardní ústní voda. Zabíjí většinu bakterií a choroboplodných zárodků a je účinnější než standardní čističe. Zřeďte ústní vodu ve vodě, poté naneste směs na znečištěný povrch, vyčkejte 30 minut, následně kartáčem dobře vydrhněte a spláchněte proudem vody.

Mohlo by vás zajímat:  Kanalizační potrubí bývá zdrojem nesnesitelného zápachu. Zbavte se ho jednou provždy
Zdroj obrázku: Freepik

Kachličky jako nové

Na kachličky a spáry skvěle funguje zubní pasta nebo ústní voda. Obojí stačí nanést na hadřík a nechat krátce působit. Poté setřete čistým hadříkem nebo omyjte vodou.

Jak se zbavit rzi?

Rez je vedlejším produktem oxidace kovů. Zbavit se jí je snadnější, než si myslíte. Jediné, co musíte udělat, je posypat rezavé povrchy solí, otřít a následně je ošetřit citrónovou šťávou. Ta skvěle reaguje se rzí, zatímco sůl absorbuje skvrny. Nechejte roztok působit přes noc a ráno jej opláchněte.

Zdroj: https://www.mollymaid.com/practically-spotless/2013/january/10-steps-on-how-to-clean-a-bathroom-fast-and-eff/
Přidat na Seznam.cz