Skvrny2

Bílé prádlo stále zářivě čisté: s našimi triky nebudou mít žádné skvrny šanci

Bílé oblečení je krásné a elegantní. Nejraději tuto barvu nosí ženy, ale bílé košile najdeme i v šatníku mnoha mužů. Bílá má ovšem také svou nevýhodu, všechny skvrny jsou na ní hodně vidět, v některých případech se nejedná ani o skvrny, ale stačí, když se otřete o zaprášené místo či barevnou zeď. Bílá je sice velmi elegantní, ale je velmi obtížné se o ni starat. Když už se na vaší bílé barvě objeví skvrny, co všechno s nimi můžete dělat?

Zdroj obrázku: Freepik

Čistěte skvrny co nejdříve

Ani skvrny na bílém oblečení se nevyplatí nechat zaschnout. Čím dříve se pustíte do čištění, tím lépe půjdou odstranit. Pokud tedy můžete alespoň na chvíli utéct z večírku na toaletu a pokusit se skvrnu vyčistit, udělejte to. Sundejte si poskvrněný kus oděvu a namočte ho pod proudem vody, skvrnu třete a doufejte, že alespoň zesvětlá. Pokud ano, máte vyhráno, pokud ne, můžete použít mýdlo na ruce a pokusit se skvrnu zesvětlat tím. Pak už stačí jen oděv trochu vysušit papírovými ručníky, nechat dosušit v sušáku na ruce a doma tento kus oděvu vyprat v pračce. Uvidíte, že špína pustí mnohem lépe.

Mohlo by vás zajímat:  Čokoládu milují nejen děti. Tahle dobrota ale nepatří do psí misky, může je i zabít
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na krev

Jestliže se vám spustí krev z nosu nebo se škrábnete či jakkoli drobně zraníte, myslete na to, že krev vyžaduje speciální způsob, jakým ji lze odstranit. I tuto temně rudou tekutinu dostanete z bílého oblečení bez sebemenšího problému, pokud neuděláte tuto začátečnickou chybu. Krev v žádném případě nesmí přijít do kontaktu s vlažnou, teplou ani horkou vodou. Ani nepoužívejte mycí kapaliny. Jediné, co musíte udělat, je nejprve pustit na skvrnu od krve proudem co možná nejstudenější vodu z kohoutku. Můžete třít mokrou látku o sebe a uvidíte, že skvrna minimálně zrůžoví, v některých případech zmizí úplně. Pokud jste doma, hned zapněte pračku, skvrna se v ní vytratí úplně. Pokud ne, nechte oblečení uschnout a zapněte pračku hned, jak budete mít možnost. Takto zabezpečenou krev ledovou vodou se vám dolů podaří dostat opravdu pokaždé, a to i z bílého oděvu.

Zdroj: https://www.cleanipedia.com/gb/laundry/get-rid-stains-white-clothes.html
Přidat na Seznam.cz