Dekorace1

Výběr dekorací je radost, ale všeho s mírou. Zútulněte si domov jednoduše a levně

Výzdoba a dekorace bytu patří k příjemným aktivitám, kterými velmi často zakončíte dlouhodobé rekonstrukce. Ceny dekorací jsou často přestřelené a vy utratíte více než za nábytek. Za dekorace přitom nemusíte zaplatit více než několik stovek korun.

Při výběru dekorací a výzdoby do obýváku, jídelny nebo kuchyně se řiďte tím, že se musí líbit především vám. Zároveň ale berte také v potaz, že se jedná pouze o doplňky, které by vám v ideálním případě měly pomáhat a zlehčovat život. Často se totiž stává, že se lidé podřizují designovým dekoracím a doplňkům, které jsou ale jinak nepraktické a vyžadují například častou údržbu.

Mohlo by vás zajímat:  Čistá a správně uspořádaná lednice udrží potraviny déle čerstvé. Inspirujte se jednoduchými triky
Zdroj obrázku: Freepik

Výzdoba pouze doplňuje účel pokoje

Méně je někdy více a platí to i o výzdobě a dekoracích jednotlivých místností. Lidé mají často tendenci nakoupit celou řadu věcí, které se jim líbí, ale vzájemně spolu nijak nesouvisí. Při výběru dekorací berte v potaz to, že by k sobě měly barevně a stylově ladit. Pokud tak designujete obývací pokoj v přírodním stylu, vyhněte se železným a ocelovým dekoracím a ozdobnému kování.

Právě uvědomění si stylu vaší domácnosti vám zásadně pomůže při výběru. Na internetu najdete celou řadu tipů na to, jak vytvoříte místnost v skandinávském, industriálním, vintage nebo provensálském stylu. Moderní je i výbava domácnosti s ohledem na dánskou filozofii bydlení hygge.

Mohlo by vás zajímat:  Roztoči v ložnici jsou častým původcem alergií, zbavte se jich v 5 krocích
Zdroj obrázku: Freepik

V bazaru seženete i nové věci

Při nákupu výzdoby a dekorací se vyhněte známým značkám a řetězcům. Ty prodávají bytové doplňky v horší kvalitě, čemuž ale bohužel velmi často neodpovídá jejich cena. Naopak velmi spolehlivým zdrojem nákupů jsou internetové obchody sdružující hobby prodejce, kteří dekorace vyrábí doma.

Díky těmto nákupům máte jistotu kvalitního zboží často s velmi osobním přístupem obchodníka. Utratíte za něj také výrazně méně, protože velká spousta prodejců tvoří především z radosti tvoření, a nikoliv pro výdělek. Nákupem navíc můžete podpořit i matky na mateřské nebo šikovné tatínky.

Zdroj: https://www.nytimes.com/guides/realestate/home-decor-ideas
Přidat na Seznam.cz