Nehoda1

Nehody doma se stávají naší nepozorností, mnohým lze přitom snadno předejít

Někteří z nás to jistě zažili, jiní to znají alespoň z vyprávění známých. K většině nehodám dochází právě v situacích, kdy je celý dům prázdný. Pokud si výskytu problému nevšimneme včas, může to mít fatální důsledky, které mohou vést až ke ztrátě domova. Všechny moderní vymoženosti nám slouží a slouží dobře, mějme ale na paměti, že mohou být i zdrojem vážného problému. Existuje možná prevence, jak lze dům chránit. Jaká pravidla byste měli doma dodržovat, abyste snížili riziko nehody v domě?

Mohlo by vás zajímat:  Odstraňte z koupelny všechno, co tam nepatří, a dejte prostor čistotě a lesku
Zdroj obrázku: Freepik

Hořící tuk

Občas se stane, že se tuk v hrnci či na pánvi začne připalovat a následně chytne plamenem. To je pro člověka stojícího v kuchyni obrovská stresová situace, při které nesmí pochybit. Rozhodně zapomeňte na hašení ohně vodou, akorát byste podpořili plameny ve své činnosti. Plameny neuhasíte a voda se rychle přemění v páru, která bude plout vzduchem a pálit. Oheň podporuje kyslík, proto je správnou cestou snaha o udušení ohně. Přehoďte přes pánev či hrnec hadr a uduste ho.

Mohlo by vás zajímat:  Zbavte se nepříjemného zápachu z bot přes noc. Tyto metody skutečně fungují

Únik plynu

Před únikem plynu by vám měli poskytovat jistotu pravidelné revize. Pokud je ve vzduchu cítit plyn, chraňte se před jeho otravou. Otevřete všechny dveře a okna, zavřete plynový ventil, nepoužívejte oheň ani nic spojeného elektřinou a rychle zavolejte plynovou pohotovost. Věnujte pozornost pravidelným ročním revizím, které velmi snižují riziko úniku plynu. Pokud se i po revizi stane, že je ve vzduchu cítit plyn, jednejte podle návodu.

Zdroj obrázku: Freepik

Elektřina

I elektřina dokáže napáchat v domě pořádné škody. Velmi důležité je, abyste se pravidelně ujišťovali, že se kolem přívodu elektřiny nevyskytuje vlhko. Voda totiž vodí elektřinu a mohla by vám způsobit vážné problémy. Zásuvky a dráty můžete preventivně ošetřit kryty proti vlhkosti. Co se elektřiny týká, může vám pomoci proti zlodějům. Popřemýšlejte o elektrickém alarmu.

Zdroj: https://www.gohealthuc.com/library/how-prevent-most-common-household-accident
Přidat na Seznam.cz