Kukuricny Skrob1

Kukuřičný škrob prospívá zdraví, škála jeho využití je ovšem široká

Kukuřičný škrob je bílý průsvitný prášek, získaný z tyčinky kukuřičných klasů. Použít kukuřičný škrob lze nejen v kuchyni, ale také v medicíně, kosmetice a v domácnosti. Kukuřičný škrob zahušťuje jídlo, čistí mastné skvrny, zmírňuje popáleniny a osvěžuje vlasy. To jsou jen některé z široké škály jeho praktických aplikací. Podívejte se, jak ještě jinak vás tato nenápadná látka může překvapit!

Jak škrob ovlivňuje naše zdraví?

Škrob je jedním z nejdůležitějších sacharidů v lidské stravě. Je to bezlepkový, nízkoproteinový a snadno stravitelný produkt. Bylo prokázáno, že škrob má obzvláště pozitivní vliv na práci trávicího systému, zlepšuje fungování tlustého střeva a podporuje trávicí procesy. Přispívá také k rozvoji bakteriální flóry v našem těle. Měl by být konzumován lidmi, kteří mají gastrointestinální potíže, stejně jako těmi, kteří bojují se střevními poruchami. Navzdory mnoha zdraví podporujícím vlastnostem není škrob dietní produkt. Ve 100 gramech škrobu najdeme více než 300 kalorií.

Mohlo by vás zajímat:  Brambory vyčistí skvrny a vrátí lesk příborům. Využití najdou i v kosmetice
Zdroj obrázku: Freepik

Použití v kuchyni

Kukuřičný škrob lze přidat do polévek a omáček pro zahuštění, stejně jako do koláčů a domácích chlebů, aby bylo pečivo nadýchané a měkké. Škrob je také skvělý pod maso. Všechno, co je třeba udělat, je vymáchat v něm maso a dát jej na tuk.

Použití v domácnosti

Ukazuje se, že kukuřičný škrob lze také použít při úklidu domu. S tímto nenápadným práškem vyčistíte všechny druhy nečistot a osvěžíte své oblečení. Pokud například chcete důkladně vyčistit kožené boty, stačí použít škrob. Kromě toho škrob rychle vyčistí mastné skvrny. Stačí nasypat malé množství na skvrnu, počkat několik minut a pak ji důkladně vyčistit.

Mohlo by vás zajímat:  Mastné skvrny mohou zmizet stejně rychle, jako vznikly. Stačí použít správné prostředky

Aplikace v kosmetice

Kukuřičný škrob je součástí mnoha populárních kosmetických přípravků, protože má příznivý vliv na krásu. Zmírňuje příznaky akné, snižuje tvorbu mazu a hydratuje pokožku. Najdeme jej v prášcích, tekutinách, stejně tak v dětské kosmetice.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak připravit matující masku na bázi škrobu?

Pokud chcete rychle vyhladit pokožku obličeje před důležitou schůzkou, nezapomeňte použít matující masku na bázi škrobu. K její přípravě budete potřebovat:

  • tři čajové lžičky kukuřičného škrobu,
  • trochu vody (dost na to, aby se vytvořila konzistence kaše po smíchání se škrobem),
  • pár kapek olivového oleje.
Mohlo by vás zajímat:  Suchý vzduch v bytě způsobuje řadu neduhů, zvlhčit ho lze přitom zcela jednoduše

Přidejte do škrobu malé množství vody a oleje. Důkladně promíchejte, nechte několik minut stát v chladničce a nakonec naneste masku na obličej. Po osmi minutách masku smyjte. Pokud máte akné nebo smíšenou pokožku, používejte masku jednou týdně.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/cornstarch-uses
Přidat na Seznam.cz