Rucniky2

Zářivě bílé a nadýchané ručníky jako z hotelového pokoje: na drahá bělidla zapomeňte

Proč jsou ručníky v hotelích krásně bílé a měkké, zatímco doma po několika praních šednou, ztrácejí zářivou bělost a na dotek jsou hrubé? Samozřejmě je možností sáhnout po chemii, v tom případě však ručníky ztrácejí pružnost, po čase vypadávají vlákna a tvoří se na nich díry. Mnohem snazší je použít metody našich babiček, které měly prádlo vždy zářivě bělostné. Jak pomůže citronová šťáva nebo jedlá soda?

Citronová šťáva vybělí i provoní

Bílé ručníky, které voní po čerstvě utržených citrusech? Přesně takové budou vaše ručníky při přidání citronové šťávy do předpírky. Stačí přilít půl hrnku čerstvé citronové šťávy do horké vody a ručníky nechat alespoň 30 minut namočené, poté je dát prát na vysokou teplotu (60 °C a více) na režim bavlna nebo obdobný program.

Mohlo by vás zajímat:  Díky několika trikům budou okna během chvíle čistá a bez jediné šmouhy
Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a jedlá soda zlikvidují také bakterie

Jak ručníky bělit a zbavit plísní, hub a bakterií? Před samotným praním namočte ručníky do teplé vody, poté je dejte prát na nejvyšší možnou teplotu na program bavlna. Do pracího prášku přidejte půl hrnku bílého octa a půl hrnku jedlé sody. Po vyprání budou vybělené a krásně měkké.

Peroxid vodíku je zbaví plísní

Dalším ideálním bělidlem na ručníky je peroxid vodíku, který zbaví tkaniny plísní. Postačí namočit ručníky do vody před praním a přidat půl hrnku peroxidu vodíku s lžičkou pracího prášku na 30 minut. Poté dejte prát běžným způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Mouchy jsou nejen otravné, přenáší vážné choroby. Ochraňte před nimi celou domácnost
Zdroj obrázku: Freepik

Sůl pomůže vždy

Při úklidu i při praní pomůže kuchyňská sůl, protože jemně dezinfikuje a odstraňuje zašlé skvrny. Do lavoru s vodou přidejte sůl, vždy použijte jednu lžíci na 1 litr vody a ručníky na 60 minut před praním namočte, poté dejte prát na 60 °C a více na program bavlna. Když k tomu pověsíte takto vyprané ručníky na slunce, budou ještě bělejší, ideální jsou přímé sluneční paprsky.

Zdroj: https://www.interiordesigninfo.com/index.php/organization-cleaning/263-how-to-make-white-towels-white-again
Přidat na Seznam.cz