Zářivě bílé a nadýchané ručníky jako z hotelového pokoje: na drahá bělidla zapomeňte

Proč jsou ručníky v hotelích krásně bílé a měkké, zatímco doma po několika praních šednou, ztrácejí zářivou bělost a na dotek jsou hrubé? Samozřejmě je možností sáhnout po chemii, v tom případě však ručníky ztrácejí pružnost, po čase vypadávají vlákna a tvoří se na nich díry. Mnohem snazší je použít metody našich babiček, které měly prádlo vždy zářivě bělostné. Jak pomůže citronová šťáva nebo jedlá soda?

Citronová šťáva vybělí i provoní

Bílé ručníky, které voní po čerstvě utržených citrusech? Přesně takové budou vaše ručníky při přidání citronové šťávy do předpírky. Stačí přilít půl hrnku čerstvé citronové šťávy do horké vody a ručníky nechat alespoň 30 minut namočené, poté je dát prát na vysokou teplotu (60 °C a více) na režim bavlna nebo obdobný program.

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet a jedlá soda zlikvidují také bakterie

Jak ručníky bělit a zbavit plísní, hub a bakterií? Před samotným praním namočte ručníky do teplé vody, poté je dejte prát na nejvyšší možnou teplotu na program bavlna. Do pracího prášku přidejte půl hrnku bílého octa a půl hrnku jedlé sody. Po vyprání budou vybělené a krásně měkké.

Mohlo by vás zajímat:  Připálit žehličku jde snadno, vyčistit pak mnohem hůř. Domácí prostředky ale nezklamou

Peroxid vodíku je zbaví plísní

Dalším ideálním bělidlem na ručníky je peroxid vodíku, který zbaví tkaniny plísní. Postačí namočit ručníky do vody před praním a přidat půl hrnku peroxidu vodíku s lžičkou pracího prášku na 30 minut. Poté dejte prát běžným způsobem.

Zdroj obrázku: Freepik

Sůl pomůže vždy

Při úklidu i při praní pomůže kuchyňská sůl, protože jemně dezinfikuje a odstraňuje zašlé skvrny. Do lavoru s vodou přidejte sůl, vždy použijte jednu lžíci na 1 litr vody a ručníky na 60 minut před praním namočte, poté dejte prát na 60 °C a více na program bavlna. Když k tomu pověsíte takto vyprané ručníky na slunce, budou ještě bělejší, ideální jsou přímé sluneční paprsky.

Zdroj: https://www.interiordesigninfo.com/index.php/organization-cleaning/263-how-to-make-white-towels-white-again
Přidat na Seznam.cz