Zatuchlé oblečení si zaslouží vyvětrat a osvěžit. S několika triky nebude po zápachu ani památky

Celý rok jste si nevzali na sebe tu krásnou bílou blůzku uloženou ve skříni a právě dnes máte chuť si ji obléci? S radostí ji vytáhnete ze skříně, ale v momentě, kdy si ji na sebe obléknete, ucítíte nepříjemný odér, který se line z vašeho krásného kousku. Jedná se o nepříjemný a zatuchlý pach, který na oblečení jednoznačně nechceme. Neděste se! Takovému zápachu lze jednoduše předejít, prozradíme vám jak.

Možná řešení

Ze všeho nejdříve byste své oblečení, které déle nenosíte, měli nechat několikrát do týdne větrat. To znamená, že byste měli nechat otevřené skříně, když větráte místnost. Také je vhodné oblečení neukládat do místnosti, ve které je nadměrná vlhkost. A v případě, že ze skříně vytáhnete zatuchlé oblečení, bude nejlepší ho jednoduše znovu vyprat.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud ale nemáte čas a potřebujete si vzít tričko, které nevábně voní, vezměte si žehličku, vodku nebo salicylový alkohol. Alkohol nalijte do lahve s rozprašovačem a naneste ho na oblečení, poté ihned vyžehlete. Pod vlivem vysoké teploty by měl zápach vymizet.

Mohlo by vás zajímat:  Zatuchlý zápach ze skříně vyženou jednoduché triky a obyčejné suroviny, které najdete v kuchyni

Zkuste mrazák

Pokud vám nevadí netradiční řešení, můžete vyzkoušet mrazák na nevábný zatuchlý zápach v oblečení. Umístěte oblečení hezky poskládané alespoň na jednu hodinu do mrazáku a poté je nechte ohřát v místnosti. Nízké teploty ničí bakterie a odstraňují pachy.

Zdroj obrázku: Freepik

Další metodou je borovicový olej

Bezpečná a velice účinná metoda, která je doporučena použít pro osvěžení oblečení při praní. Borovicový olej má nejen příznivé účinky na náš imunitní systém, zbavuje nás také nachlazení či zánětu vedlejších nosních dutin, zároveň má i osvěžující účinky. Věděli jste, že takový olej lze vyrobit i doma? Jak na to?

  • Čerstvé jehličí borovice,
  • čistý alkohol,
  • olivový olej.

Jehličí rozemelte, rozmixujte či v hmoždíři nadrťte a dejte ho do skleněné nádoby s víčkem. Nalijte na jehličí alkohol a nechte třicet dní odležet. Každý den s lahví zatřepejte. Přibližně po měsíci přeceďte a zřeďte olejem. Používejte pro osvěžující účely, ale i jako přísadu do aromalampy a samozřejmě i do praní, a to pár kapek.

Zdroj: https://www.homemadesimple.com/in-the-home/what-is-that-musty-smell-plus-how-to-get-rid-of-it/
Přidat na Seznam.cz