Closet 912694 1280

Zatuchlé skříně přenáší odér i na oblečení. Zápach vyřeší osvěžení celého prostoru

Nejen uzamykatelný nábytek, ale i komody či obyčejná šatní skříň s dvířky někdy zatuchnou. Také to nemusí být stará skříň. Takový zatuchlý zápach linoucí se ze skříně je většinou způsobený špatně vysušeným prádlem, které je ještě vlhké, a tedy nevhodné k uskladnění. A pokud do skříně dáváte pouze důkladně vysušené oblečení, ale i tak zapáchá, zřejmě to bude tím, že skříň nevětráte. I to je třeba.

Co je viníkem

Jak jsme již zmínili, viníkem může být špatně vysušené prádlo v uzavřené skříni nebo nulové větrání skříně. To jsou dvě příčiny, proč šatní skříň zapáchá. Na druhou stranu, pokud neděláte jedno ani druhé, může být viníkem špatné umístění nábytku. Pokud máte skříň někde v místnosti, kde není příliš teplo, ale spíš chladno, jistě se vám v místnosti sráží vlhkost a skříň je zatuchlá. V takovém případě doporučujeme časté větrání a zapnutí topení nebo elektrického přímotopu. Než ale tento postup uděláte, měli byste oblečení vyprat a odstranit ze skříně zápach.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho domácností nezvládá udržet v zimě správné klima, zapomínají na nejjednodušší řešení
Zdroj obrázku: Pixabay

Vyčistěte skříň

Nejdříve vytahejte veškeré oblečení a buď ho dejte prát, nebo alespoň rozvěste venku na sušák a nechte oblečení vyčichnout. Mezi tím si smíchejte ocet s vodou v poměru jedna ku jedné a vytřete skříň. Po vytření police i stěny vytřete do sucha pomocí papírových utěrek. Takto připravenou skříň byste měli nechat větrat úplně vyprázdněnou jednu celou noc nebo nejlépe jeden celý den. Octový zápach, ale i zatuchlý odér budou pryč.

Jedlá soda

Na dno skříně a do šuplíků umístěte nádobku či misku s jedlou sodou. Jedlá soda je levná a rozhodně ji využijete pro více účelů. Jedlá soda nejen že dokonale absorbuje vlhkost, ale pokud do ní nakapete pár kapek vašeho oblíbeného éterického oleje, vaše skříň i oblečení bude krásně vonět.

Zdroj: https://www.comfortworld.co.uk/long-live-clothes/the-lion-the-witch-and-the-musty-smell-in-the-wardrobe.html
Přidat na Seznam.cz