Spanek1

Tropické noci nepřejí klidnému spánku, pár triků ale vytvoří v ložnici příjemnější klima

Čeká nás příchod letních měsíců. Tato skutečnost je spojena s tím, že nás čekají také tropická vedra, nejen přes den, ale také v noci. A ta nejsou synonymem pro příjemný spánek. Tropické noci nemá rád nikdo z nás – jsme oblečeni do minimálního množství oblečení, spíme odkrytí, a přesto se potíme. Existují ale přirozené metody, které můžete použít, abyste se dobře vyspali, i když je v noci příliš teplo.

Vyšší vlhkost vzduchu

Jedním z důvodů, proč je nám v noci tak horko, je suchý vzduch v místnosti. Proto postačí, když odpoledne naplníte pračku tak, abyste prádlo z ní pověsili na sušák v ložnici těsně předtím, než půjdete spát. Odpařující se voda zvlhčí vzduch, díky čemuž se zbavíte suchého vzduchu – a trochu jej ochladíte. Alternativně lze použít namočený ručník (nejde prát každý den).

Mohlo by vás zajímat:  Vánoční kaktus pokvete dlouhé týdny díky domácímu banánovému hnojivu
Zdroj obrázku: Freepik

Okna otevřená nebo zavřená

V létě obvykle máme okna otevřená celý den. To ale může ještě více zvyšovat teplotu v místnosti a přispívat k bezesné noci. Pokud máte okna směřující na jih nebo západ, měli byste je zavírat, když jdete do práce. Nevyplácí se ani otvírání oken těsně po západu slunce, protože v tuto dobu ze země sálá horko a vydává nejvíce tepla. Otevřená okna se vyplatí po setmění nebo brzy ráno.

Chladicí polštář

Ideální jsou polštáře vyrobené z gelaxu (chladivé pěny). Tento inovativní materiál umožňuje vysokou prodyšnost polštáře, díky čemuž poskytuje v horkých nocích toužené ochlazení. Z podobných chladivých materiálů se vyrábí také matrace. Kromě toho se gelax hodí také pro dostatečnou relaxaci a odpočinek. Podporuje regeneraci u sportovců či po fyzické námaze.

Mohlo by vás zajímat:  Usazování vody v myčce předejde jednoduchý trik. O tajné funkci ví málokdo
Zdroj obrázku: Freepik

Studená koupel

Před spaním si dopřejte vlažnou sprchu nebo koupel. Ledová voda se nevyplácí, protože vaše tělo nutí produkovat další teplo, což je nežádoucí. Ideální je teplota vody kolem 36 °C, tedy teplota podobná naší tělesné teplotě. Pokud toto zkombinujete s některou jinou metodou pro ochlazení, čeká vás příjemný spánek v průběhu noci.

Zdroj: https://www.resmed.com.au/blog/too-hot-to-sleep-16-tips-to-getting-sleep-on-a-hot-night
Přidat na Seznam.cz