Naházet věci z kuchyně do toalety se jeví jako šílenost. Po pár minutách se však dostaví nečekaný efekt

Naházet věci z kuchyně do toalety se jeví jako šílenost. Po pár minutách se však dostaví nečekaný efekt

V koupelně, ale i na toaletě používáme čističe speciálně určené pro tuto místnost. Málokdo si přitom položí otázku, zda je to vůbec dobře? Zda není na místě použít něco jiného a lepšího. A nemáme na mysli pouze kupované prostředky, ale i věci, které má každý po ruce v kuchyni. Použít je na toaletě se sice jeví jako bláznivý nápad, ale po pár minutách dojde ke zjištění, že je to nápad více než dobrý. Pokud se použije toto.

Jedlá soda a ocet

Pozor na míchání, jelikož vzniklá chemická reakce může mnoho lidí překvapit. To je však jediné riziko, které s těmito látkami souvisí. Potom už vznikají pouze klady. Smícháním jedlé sody a octu lze připravit jak tekutou směs, tak i čisticí pastu, která odstraní z toalety všechny nečistoty, aloe i různé usazeniny. Stačí aplikovat, nechat působit a potom dočistit.

Tableta do myčky

Je malá, a přitom dokáže umýt několik sad nádobí. To znamená jediné – látky, ze kterých se skládá, budou účinné a silné. Tak proč je nevyužít i jinde? Třeba v toaletě. Stačí vzít tabletu do myčky a jednoduše ji vhodit do toalety. Zde ji nechte působit klidně několik hodin. Během nich se postará o to, aby se odstranil vodní či močový kámen, nebo další usazeniny. Po pár hodinách spláchněte a toaleta bude jako nová.

Mohlo by vás zajímat:  Na noc si dává mobil do nádoby, ze které běžně pije. Jeho důvody jsou překvapivé, ale logické
Zdroj obrázku: Freepik14

Kyselina citronová

Tu zná každý, kdo se někdy snažil odstranit vodní kámen v konvici. A když odstraní usazeniny tam, zvládne to i v toaletě. Navíc můžete obě věci zvládnout najednou, bez plýtvání kyselinou. Nasypte ji do konvice, zalijte ji vodou a přiveďte k varu. Po pár minutách bude vnitřek konvice jako nový. Danou horkou vodu z ní ještě nalijte do toalety a nechtě působit. Směs s kyselinou citronovou se postará o eliminaci řady usazenin.

Limonáda

Známá Coca-Cola má složení, které lidem chutná, ale které může také vyčistit toaletu. Stačí jednoduché použití. Nalijte ji do záchodu a nechte pár hodin působit. Když poté několikrát spláchnete, bude mísa jako nová.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz