Person Is Plugging Power Strip Wooden Floor

Zařízení neustále zapojená do zásuvky navyšují roční spotřebu elektřiny

Všichni máme pocit, že jakmile vypneme spotřebiče, přestanou si brát elektřinu, i když jsou zapojené v zásuvce. To je velký omyl. Pro některá zařízení to platí, ale rozhodně ne pro všechny. Tím, že je necháváte neustále v zásuvce, každý den přicházíte zbytečně o peníze. Jestli chcete ušetřit, měli byste si na to dávat velký pozor. Řekneme vám, co vždy vytahovat ze zásuvky.

Nabíječka na telefon

Tohle je věc, kterou má doma každý z nás a používáme ji i několikrát denně. Chytré telefony při aktivním používání nevydrží příliš dlouho, a proto musíme mít nabíječku neustále po ruce. Právě proto ji většina lidí nechává v zásuvce a vždy k ní jen připojí telefon, když je to potřeba. Ve skutečnosti vás to ale může stát desítky i stovky korun ročně.

Mohlo by vás zajímat:  4 efektivní strategie, které pomohou snížit spotřebu elektřiny v domácnosti

Počítače, notebooky nebo televize mohou být v pohotovostním režimu. Na první pohled to vypadá neškodně, ale ve skutečnosti si tato zařízení neustále berou energii ze sítě. Jestli máte tyto typy zařízení v pohotovostním režimu v zásuvce, může vás to každý rok stát i několik stovek korun navíc za každý z přístrojů. Vždy se proto ujistěte, že jsou ze zásuvky vytažené, nebo si pořiďte zásuvku s vypínačem.

Zdroj obrázku: Freepik

Co dalšího byste měli vždy odpojit?

Obrazovky nebo displeje potřebují hodně energie na to, aby mohly fungovat. Nemluvíme zde o televizi, ale o takových spotřebičích, jako je mikrovlnná trouba, klasická trouba nebo kávovar. Jestli na nich máte displej, stojí vás to každoročně několik desítek korun. Jakmile všechny tyto položky dáte dohromady, bude vás to stát tisíce korun za rok, které můžete velmi jednoduše ušetřit.

Mohlo by vás zajímat:  Proti mravencům funguje citron, pepř i důkladný úklid

Rozhlédněte se po své domácnosti a jistě uvidíte spotřebiče a zařízení, která mají displej a jsou neustále v zásuvce. Když do své rutiny začleníte vypínání těchto zařízení, hodně tím ušetříte. A každý den vás to bude stát jen pár vteřin, během kterých přepnete vypínač na zásuvce. Uvidíte, že investice do zásuvky s vypínačem se vám vyplatí. Navíc stojí jen pár korun.

Zdroj: https://www.nytimes.com/2016/05/08/science/just-how-much-power-do-your-electronics-use-when-they-are-off.html
Přidat na Seznam.cz