Window 2994497 1280

Čistý vzduch v domácnosti přímo ovlivňuje naši pohodu i zdraví, starejte se o něj

Kvůli pandemii koronaviru trávíme většinu času doma. Abychom minimalizovali negativní dopad izolace na naši duševní pohodu a zdraví, musíme kromě jiného dbát také na kvalitu vzduchu v bytě, protože v něm jsme nyní mnohem více než dříve. 

O kvalitu vzduchu je třeba dbát

Pandemie donutila mnohé z nás k přerušení každodenních zvyků. Doma trávíme spoustu času, vydáme se maximálně na nákup nebo za nejbližšími příbuznými. Nedostaneme se do restaurace, kina, posiloven. Zavřeni v bytech tak musíte vyvinout velké úsilí, abychom se z nedostatku sociálního kontaktu nezbláznili a udrželi si jak fyzické, tak psychické zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Stříbrné příbory získají zpět svůj lesk domácí metodou
Zdroj obrázku: Pixabay

Abyste si zajistili zdravý vzduch, je důležité často a pravidelně větrat. Jestliže máte strach z otevřených oken, abyste se uchránili před případnými nečistotami, existují i jiné varianty. Okna se ale nebojte otevřít, i když to bude na pár minut denně. Pokud je máte celý den zavřená, hromadí se chemické látky a alergeny v místnosti. Pro alergiky to není dobrá zpráva. I když bydlíte ve velkém městě a trápíte se smogem, okna byste měli na malou chvíli denně otevřít. 

Mohlo by vás zajímat:  Moli jsou pohromou každé kuchyně. Přírodní metody je vyženou nadobro pryč

Větrejte v noci, kdy je ve městech větší klid 

Větrání je důležité, ale pokud bydlíte na rušné ulici nebo vám pod okny jezdí mnoho aut, zvuky z ulice mohou být nepříjemné. Stojí za to otevírat okna pouze v noci, kdy je ruch minimální. Nezapomínejte zapínat ventilátor, pokud se chystáte vařit.

Někteří lidé věří, že ke zlepšení vzduchu doma stačí pořídit několik zelených rostlin. Rostliny odstraňují toxické látky ze vzduchu, ale vědci provedli experiment, který byl prováděn v uzavřeném prostředí. Na Zemi je pozitivní vliv rostlin na čistotu vzduchu zanedbatelný. Abyste viděli účinek, museli byste mít doma spoustu rostlin.

Mohlo by vás zajímat:  Zvládněte generální úklid bez stresu a rychle. Mnohé činnosti si lze velmi ulehčit
Zdroj obrázku: Pixabay

Budovy nejsou nikdy zcela vzduchotěsně, zvenčí vždy proudí vzduch. Měli byste znát, jaké prostředky během čištění vzduchu používáte a jak je skladujete. Jedině tak zvýšíte šanci na dýchání čistější vzduchu. Pořídit si můžete také čističku vzduchu, která je skvělou investicí, pokud doma máte plísně nebo houby či trpíte alergiemi. 

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/g2120/indoor-air-quality-47020101/
Přidat na Seznam.cz