Male Hand With Gloves Cleaning Oven

Domácí prostředky pomohou vyčistit troubu bez větší námahy

Čištění trouby je činnost neoblíbená, ale potřebná. Přeci jen je to spotřebič, ve kterém si připravujeme jídlo, a je důležité, aby byl čistý. Často se navíc stává, že se trouba zašpiní od tuku či připálených zbytků. Právě ty bývá nejtěžší odstranit. Nebo alespoň bývalo. S pár triky půjde mastnota i spálenina dolů rychleji než kdy jindy. Čištění trouby už tak pro vás nebude trápení, ale pouze jedna z dalších běžných rutinních činností.

Pravidelný úklid nás zachrání od většího znečištění

Ať už se jedná o jakýkoli druh úklidu, pravidelnost je zkrátka klíč k úspěchu. Čím častěji budeme něco čistit, tím menší dřina to pak bude. Platí to samozřejmě i u trouby. Pokud ji používáte často, doporučujeme jednoduchý zběžný úklid provést alespoň jednou za týden. Vskutku by vám neměl zabrat více než pár minut. Stačí totiž, když smícháte ocet a vodu v poměru jedna ku jedné. Směsí pak stačí troubu otřít. Pokud vám vadí vůně octa, můžete do směsi přidat trochu prostředku na mytí nádobí či pár kapek esenciálního oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Přesazování rostlin má několik pravidel. Málokdo ví, že záleží také na denní době

Je také samozřejmé, že pokud se vám povede v troubě nechat zbytek jídla či něco podobného, je dobré je odstranit ihned, aby nedocházelo k dalšímu připalování.

Zdroj obrázku: Freepik

Tipy a triky pro důkladnější úklid

I úklid většího nepořádku se dá zvládnout. Sebevětší připáleniny byste měli z trouby spolehlivě dostat pomocí pasty z jedlé sody. Tu vytvoříte jednoduše smícháním sody s vodou. Dávejte si ale pozor na konzistenci. Jistě nechcete, aby pasta ze stěn trouby stékala. Nechte chvíli působit a poté otřete.

Mohlo by vás zajímat:  Zápach z cigaret doma nasákne úplně do všeho. Pusťte se do razantního úklidu

Dalším způsobem, který nevyžaduje žádnou námahu, je uvolnění nečistot pomocí citronové šťávy či octa. Stačí jejich směs vložit do trouby a zapnout ji na horký vzduch. Pára všechny nečistoty spolehlivě uvolní. Dejte ale před čištěním pozor, aby trouba dostatečně vychladla, a vy se tak náhodou nepopálili.

Zdroj: https://www.thekitchn.com/how-to-clean-an-oven-cleaning-lessons-from-the-kitchn-201191
Přidat na Seznam.cz