closeup-shot-drosophila-slice-orange

Past z jablečného octa naláká a usmrtí ovocné mušky

Jakýkoliv hmyz v domácnosti je nepříjemností. Naprostá drtivá většina hmyzu je nám k ničemu a navíc škodí. Může se jednat o mravence, komáry, mouchy, ale třeba také ovocné mušky. Jakmile spatříte ovocné mušky, měli byste začít bít na poplach co nejdříve, než se rozmnoží. Nevýhodou tohoto hmyzu je rychlé rozmnožování a nálety na ovoce, zeleninu, ale také nezakryté potraviny. Vyzbrojte se proti těmto škůdcům, stačí na to jednoduchá past.

Potenciální nakažení bakteriemi a viry

Na první pohled vypadají ovocné mušky nenápadně a neškodně. Nenechte se ale zmást, tento drobný hmyz svým hodováním na potravinách způsobuje kontaminaci. Přenáší bakterie, viry a další mikroby, které výrazně ovlivňují naše zdraví. Když spatříte mušky, jak hodují na potravinách, vyhoďte je, hrozí totiž nákaza, která za to určitě nestojí.

Pozor na shnilé ovoce

Největším lákadlem pro mušky je shnilé ovoce, jež vydává pach etanolu a ethylacetátu. Vzniká kvašením ovoce a jiných typů potravin. Mušky milují tuto sladkou a mírně kyselou vůni. Když se dostanou na tyto potraviny, začnou okamžitě s jejich konzumací. Zbavte se všech kontaminovaných potravin, důkladně vyčistěte všechny povrchy, abyste se mohli zbavit této škodné.

Mohlo by vás zajímat:  Podle jednoduchého postupu budou spáry mezi dlaždicemi zářivě čisté
Zdroj obrázku: Freepik

Zázračný jablečný ocet

Stejně jako u spousty jiných problémů tak i zde uplatníte služby domácích prostředků. V tomto článku si ukážeme hlavně využití jablečného octa. Smícháním jablečného octa společně s čisticím prostředkem na nádobí získáte mocnou zbraň proti ovocným muškám. Jablečný ocet bude lákat mušky, zatímco čisticí prostředek je omráčí.

Příprava je jednoduchá, stačí nalít půlku skleničky jablečného octa do sklenice bez víčka a přidat několik kapek čisticího prostředku na nádobí. Celou směs pořádně promíchejte, aby nevznikla sraženina na povrchu. Hotovou směs přelijte do jednotlivých nádob, rozmístěte po kuchyni a počkejte do rána. Po probuzení vylijte obsah těchto nádob a tento postup aplikujte každý den tak často, dokud se jich nezbavíte.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz