Zářivě bílé povlečení jako z hotelového pokoje: při správném praní vydrží roky jako nové

Zářivě bílé povlečení jako z hotelového pokoje: při správném praní vydrží roky jako nové

Víte, proč mají v hotelích to nejlepší a nejkrásnější povlečení? Používají totiž jednoduchý trik, který vám ukážeme. Svěží, voňavé a hlavně bílé povlečení, které vypadá, jako by se právě koupilo. Jak to ty hotely dělají? V takové posteli se vám bude dobře odpočívat, proto je potřeba si stejné pohodlí zajistit také doma. Ukážeme vám triky, díky kterým bude i vaše povlečení sněhově bílé.

Na jakou teplotu prát povlečení?

Dnešní povlečení i prostěradla jsou vyrobená z materiálů, o kterých se dříve lidem ani nesnilo. Když si koupíte nové povlečení, vyplatí se ho šetrně prát, abyste se z jeho barev mohli těšit co nejdéle. Pěkný vzhled ovšem zajistíte nejen správným praním, ale také sušením nebo případným žehlením. Při nevhodném praní může bílé povlečení nebo prostěradla zežloutnout a bude velmi těžké jim zase dodat svěží barvu.

Mohlo by vás zajímat:  Více spotřebičů v jedné zásuvce může vést k přetížení a zkratu

Důležitá je teplota praní. Mnoho lidí se ptá, jak je možné, že právě v hotelových pokojích je bílé povlečení tak krásně čisté a měkké. Praní ložního prádla není žádná věda, je ale nutné dodržovat několik pravidel. Správná teplota praní je jedním z nich. Univerzální teplota totiž neexistuje a teplotu musíte přizpůsobit materiálu, ze kterého je povlečení vyrobené.

Zdroj obrázku: Freepik

Lůžkoviny neperte s jinými věcmi

Rozlišujeme několik typů povlečení. V obchodech můžete najít například povlečení z obyčejné bavlny, poté také saténové oblečení, froté ložní prádlo nebo další materiály, které ještě nejsou tak běžné. Bavlněné, bambusové nebo žerzejové povlečení můžete prát až na 60 stupňů. Zbylé materiály je lepší prát pouze na 40 stupňů, aby se nezničila vlákna. Jak ale prát prostěradlo, které je bílé, a chcete, aby bílé zůstalo?

Mohlo by vás zajímat:  Vlhkosti v koupelně předejde především správná prevence

Bílé lůžkoviny musíte prát samostatně, nesmíte k nim dávat jiné materiály nebo oblečení. Záleží také na pracím prostředku, který budete používat. Mnohem lepší bude používat prostředky, které nejsou plné chemických látek, ty mohou nejen poškodit vlákna, ale také sepírat barvu. Povlečení perte vždy naruby, aby se neničily barvy. K bílým lůžkovinám pak můžete přidat několik kapek citronové šťávy, která je přírodním bělidlem.

Zdroj: https://edition.cnn.com/cnn-underscored/home/how-to-wash-comforter-sheets
Přidat na Seznam.cz