Zásuvku pod troubou využívá většina lidí špatně. Na její pravý účel někteří nikdy nepřijdou

Zásuvku pod troubou využívá většina lidí špatně. Na její pravý účel někteří nikdy nepřijdou

Mnoho lidí vkládá nádobí a různé kuchyňské doplňky do zásuvky pod troubou. Účel tohoto místa je však zcela jiný. Je jasné, že výrobci těchto zařízení se postarali o to, aby zásuvka u každého zařízení byla. K čemu je přesně určena a jak ji správně využít?

Proč je zásuvka pod troubou?

Většina lidí v tajemné zásuvce skladuje formy na dortíky nebo plechy. V některých domácnostech je ideálním místem pro příbory nebo i pánve a talíře. Nedostatek místa v kuchyňských skříňkách nás nutí hledat různá řešení. Jsou také ti, kteří nevědí o existenci zásuvky pod troubou vůbec. Zajímá vás, jaká je její skutečná funkce?

Mohlo by vás zajímat:  Lukáš: Na vánoční trhy si nosíme svařák ve vlastní termosce. Nechceme být dojné krávy trhovců

Tajemné místo pod troubou

Záměrem výrobců trouby bylo vytvořit místo, kde by se před podáváním pokrmů mohlo jídlo udržet v teple. Účelem tedy je schovat sem připravené jídlo, aby nevychladlo, než je dovařený celý oběd nebo večeře. Správným použitím tohoto prostoru v kuchyni docílíte toho, že jídlo i pro velkou rodinu budete podávat ideálně teplé a jeho chuť bude dokonalá. Nahřívat můžete nejen hotové jídlo, ale také talíře, které budete servírovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit zásuvku pod troubou?

Potraviny musí být skladovány ve sterilních podmínkách. Nezapomeňte tedy často mýt také zásuvku pod troubou. Jak to udělat? Nepoužívejte silné čisticí prostředky, zvolte jedlou sodu a teplou vodu. Vyjměte a vyprázdněte zásuvku a poté posbírejte zbytky jídla vlhkým hadříkem. Nalijte teplou vodu do malé misky a přidejte dvě lžíce jedlé sody. Namočte měkkou houbu do roztoku a stlačte. Důkladně vymyjte celou zásuvku. Zbylé části trouby otřete vlhkým hadříkem a zásuvku osušte papírovou utěrkou.

Mohlo by vás zajímat:  Se zápachem v lednici bojuje mnoho domácností, přitom stačí dodržet jen několik pravidel

Na usazené nečistoty

Pokud máte v troubě nebo v šuplíku usazené nečistoty, není problém domácí čistič upravit tak, aby měl větší sílu. Do již zmiňované vody s jedlou sodou stačí přidat lžíci octa. Ocet nejen že dokáže odstranit zažranou špínu, ale také velice účinně dezinfikuje.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7939962/what-is-the-drawer-under-the-oven-for/
Přidat na Seznam.cz