rez3

Překvapivé způsoby, jak odstranit rez ze všech povrchů bez speciálních čističů

Potřebujete se zbavit rzi? Ať už vás trápí rez v koupelně, kuchyni, či na zahradním nábytku, zde najdete ty nejlepší způsoby, pomocí kterých se vám rez podaří porazit. Rez je sice zákeřná a její odstraňování může být opravdu zdlouhavé, ale pokud víte jak na to, zbavíte se jí již za zlomek času, a nejen to. Postačí vám k tomu obyčejné a levné suroviny, které máte většinou doma. Jaké jsou vhodné způsoby na odstranění rzi a co všechno budete potřebovat?

Zdroj obrázku: Freepik

Ocet

Ocet je jedním z nejznámějších a nejběžnějších přípravků, které se proti rzi používají. Mimo to je ocet také velmi levný a jistě ho najdete v každé domácnosti. Ocet můžete použít na úplně všechny povrchy, je tedy univerzální a nemůže se stát, že byste jím něco zničili. Malé předměty můžete na noc namočit do misky s octem. Větší povrchy vyčistěte houbičkou či hadrem s nezředěným octem. Po vyčištění nezapomeňte vše opláchnout čistou vodou.

Mohlo by vás zajímat:  Prach je věčný nepřítel úklidu. Zkuste na něj tentokrát vyzrát

Citron se solí

I citron a sůl má většina lidí doma po ruce. Pokud vám náhodou chybí citron, koupíte ho všude za pár korun. Abyste dosáhli očekávaných výsledků, měli byste z těchto dvou surovin získat pastu. Tu získáte smícháním dvou čajových lžiček citronové šťávy a polévkovou lžící soli. Poměr těchto dvou surovin můžete upravovat podle aktuální situace. Díky tomu si vyrobíte čisticí prostředek, který vás zbaví rzi. Naneste pastu na rezavé místo, nechte chvíli působit a opláchněte teplou vodou. Uvidíte, že kombinace citronu a soli se rzí perfektně zatočí.

Zdroj obrázku: Freepik

Brambor

Jen málo lidí ví, že i brambor má vlastnosti, které si dokáží poradit s rzí. Je ale vhodný pouze pro menší předměty. Je totiž důležité nejprve namočit rezavý předmět do teplé vody, pak jej důkladně posypat jedlou sodou, aby se nalepila na předmět, a následně předmět třete polovinou syrové brambory. Pak už jen předmět důkladně opláchněte a máte vyhráno. Po rzi nezbydou ani stopy.

Zdroj: https://www.thespruce.com/homemade-rust-remover-recipes-1387936
Přidat na Seznam.cz