Vlastní okurky lze sklízet i z malého balkonu. K jejich pěstování stačí pytel

Vlastní okurky lze sklízet i z malého balkonu. K jejich pěstování stačí pytel

Chcete mít vlastní okurky, ale nemáte žádné místo na zahradě? Rozhodně to ničemu nevadí, protože si je můžete vypěstovat v pytlích, na které nebudete potřebovat moc prostoru. Domácí okurky vynikají nejen svou chutí, ale můžete si je dát, kdykoliv budete chtít. Tato zelenina je velmi jednoduchá na pěstování, zvládne to i začátečník. Jak postupovat krok za krokem?

Okurky patří mezi oblíbenou zeleninu

Okurky patří mezi oblíbenou zeleninu, které spořádáme za rok spousty kilogramů. Jestli je chcete mít doma, stačí si k tomu pořídit pěstební pytle. Jsou praktickým řešením hlavně pro zahradníky, kteří nemají moc místa. Ideální jsou pro pěstování okurek na terase nebo balkoně. Úroda bude i tak bohatá a budete si moct užívat chuť čerstvé zeleniny klidně každý den.

Mohlo by vás zajímat:  Mastné skvrny mohou zmizet stejně rychle, jako vznikly. Stačí použít správné prostředky

Díky tomu, že budou okurky v pytlích, budou mít dostatek vlhkosti a nebudete je muset tolik zalévat. Také budou chráněné před škůdci a chorobami, kteří by je jinak mohli napadnout. Okurky jsou velmi citlivé zejména na plísně. Rostliny budou brát živiny z půdy, která musí být kvalitní. Nezapomínejte na to, že okurky budou potřebovat dostatek světla k růstu. Díky pytlům je budete moci snadno přemisťovat.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak na to? Poradíme, jak pěstovat okurky

Okurky budou potřebovat odvodněnou půdu. Vybírejte si pak pytle, které budou mít objem alespoň 50 litrů, aby se okurkám dobře dařilo. S pěstováním je vhodné začít již na začátku května, ale dejte si pozor, aby venku ještě nemrzlo. Pytel se zeminou nejdříve protřepejte, okurky se pak snadněji zakoření. Do sáčku vyřízněte několik otvorů a vložte do nich dvě sazenice okurek.

Mohlo by vás zajímat:  Podzimní krásky rozzáří nejen hroby o Dušičkách, chryzantémy jsou nádherné i na záhonu či balkoně

Nezapomínejte zalévat a udělejte do sáčku také otvory, kudy bude odtékat přebytečná voda, jinak vzniknou ideální podmínky pro plísně. Jestliže budete mít okurky na balkoně, nezapomeňte na tácky, aby voda nikam nekapala nebo netekla. Okurky nesmí stát na přímém slunci, ale potřebují dostatek světla. Každý den je zalévejte a za několik týdnů budete svědkem prvních plodů.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/edible/vegetables/cucumber/growing-cucumbers-in-a-bag.htm
Přidat na Seznam.cz