Red Onion Bulbs Marble Background High Quality Photo

Zápachu z cibule se můžeme zbavit kávou, citronem nebo solí

Cibule je esenciální složkou každé kuchyně. Díky ní získají pokrmy specifickou chuť a je základem pro mnoho pokrmů. Intenzivní aroma má cibule ještě před tepelným zpracováním. Bohužel ne každému je tato vůně po chuti. Tento zápach se drží na nožích, rukou, nádobí i v ústech. Jak se zbavit tohoto nepříjemného zápachu z cibule?

Superpotravina cibule

I tak by se dala nazvat cibule. I když má charakteristickou, až štiplavou vůni, je zdrojem velkého množství cenných vitamínů, minerálů a vlákniny. Cibule je také nízkokalorická, je přírodním antibiotikem a pomáhá v boji proti chřipce a nachlazení. Velmi často se používá jako domácí lék proti kašli.

Mohlo by vás zajímat:  Mlžení oken na podzim a v zimě sníží větrání a domácí odvlhčovače

Cibule je velmi bohatá na vitamín C a vitamíny skupiny B. Kromě toho je také zdrojem:

  • draslíku,
  • vápníku,
  • železa,
  • manganu,
  • hořčíku,
  • fosforu,
  • síry.

Nesmíme opomenout také antioxidanty a sloučeniny, které jsou esenciální při boji se zánětem. Cibule snižují triglyceridy a hladinu cholesterolu. Odborníci se shodli na tom, že pravidelná konzumace cibule napomáhá k ustálení hladiny cukru v krvi.

Zdroj obrázku: Freepik

Antibakteriální účinky

Cibule má silné antibakteriální účinky a pomáhá k omlazení pleti. Cibuli lze využít jak ve studené kuchyni, tak i k tepelné úpravě. Bohužel její intenzivní aroma není všem po chuti a někdy je obtížné se zbavit zápachu z rukou či kuchyňského náčiní. Po konzumaci cibule se přesouvá zápach do úst. Naštěstí existuje několik způsobů, jak se zbavit zápachu.

Mohlo by vás zajímat:  Skladování rajčat při pokojové teplotě uchová jejich chuť, mrazení prodlouží čerstvost

Způsoby, jak se zbavit zápachu

Pro zbavení se zápachu z úst máme hned několik variant. Mezi ně patří například káva. Stačí rozkousat jedno zrnko kávy pro zahnání zápachu. Skvělou alternativou je také petržel, listy máty nebo citronová kůra.

Pro zbavení se zápachu cibule z nádobí a nožů budete potřebovat roztokkuchyňské soli. Totéž platí i pro ruce. Pro odstranění zápachu cibule ponořte ruce nebo nádobí do vytvořeného roztoku. Stačí pouze několik minut namočení, díky čemuž dojde k eliminaci zápachu.

Zdroj: https://www.britannica.com/plant/onion-plant, https://www.healthline.com/nutrition/foods/onions, https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9354029/, https://www.peacehealth.org/medical-topics/id/hn-3657001, https://www.researchgate.net/publication/311535680_Antibacterial_Effect_of_Onion,
Přidat na Seznam.cz