cleaning-maintenance-wooden-chair-table-with-rag-cleaning-agent

Dřevěný nábytek si při šetrné péči udrží krásný vzhled po dlouhé roky

Dřevěný nábytek je klasika, která nikdy nevyjde z módy, a co víc, když je kvalitní, vydrží vám dlouhá léta. Jistě je mnoho z vás, co má doma nějaký kousek ještě po babičce, či dokonce prababičce. Jak ale o takový nábytek pečovat, abychom ho náhodou nepoškodili a aby se zároveň krásně leskl? V obchodě je řada prostředků, ze kterých si můžete vybrat, ale použít můžete také běžné domácí suroviny. Které to jsou a jak je aplikovat? Právě to a ještě více se dozvíte v dnešním článku.

Na co je třeba si při čištění nábytku dávat pozor

Předtím, než začnete nábytek leštit, je třeba začít od základu. Prvně bychom tedy měli odstranit nános prachu. Můžeme tak učinit jak pomocí kupovaných prostředků, tak domácích metod. Vždy ale zvolte hadřík z vhodného materiálu. My doporučujeme mikrovlákno.

Mohlo by vás zajímat:  Koupě koženého nábytku se může už za pár měsíců vymstít. Kdo nechce být zklamán, musí dodržet základní postupy čištění

Co se prostředků týče, můžete si vybrat mezi spreji, vosky, emulzemi a spoustou dalších druhů. Ať už si ale vyberete jakýkoli, nejdůležitější je vždy se řídit instrukcemi. Právě to zaručí, že nábytek nepoškodíte nebo nepoškrábete. Tyto škody by totiž mohly být nenávratné.

Zdroj obrázku: Freepik

Domácí metody spolehlivě nahradí kupované prostředky

Je hned několik babských rad ohledně čištění dřevěného nábytku. Patří mezi ně i použití čaje. Ten se často doporučuje i na dřevěné podlahy. Stačí vyvařit několik pytlíků čaje ve vodě a tu nechat vychladnout. Do uvařeného čaje pak namočte již zmiňovaný hadřík a ten řádně vymačkejte. Poté prach a další nečistoty setřete jako obvykle a suchým hadříkem poté odstraňte přebytečnou vodu.

Mohlo by vás zajímat:  Jednoduché kroky, jak udržet dlažební kostky čisté

Místo čaje můžete použít i ocet s olivovým olejem. Tyto dvě suroviny smíchejte v poměru jedna ku třem. Olivový olej zaručí, že bude nábytek krásně lesklý. Směs je ideální aplikovat pomocí rozprašovače. Nezapomeňte vyleštit pomocí suché tkaniny.

Další prostředky, které se na tento typ úklidu doporučují, jsou krém na boty či vaječný bílek.

Zdroj: https://www.bassettfurniture.com/blog/how-to-care-for-wood-furniture.aspx
Přidat na Seznam.cz