Zápach zvířecí moči se táhne celou domácností, s odstraněním pomáhá přípravek pro kvalitnější chrup
Pokud máte doma zvířata, jako jsou hlodavci, psi nebo kočky a zejména jejich mláďata, občas se doma nevyhnete nějaké té nechtěné loužičce. Problém může nastat, pokud se Vám tyto nehody stanou víckrát a Váš barák načichne močí. Nebo když si zvíře toto místo zapamatuje, zalíbí se mu a bude se na něj vracet cíleně. Potom v obou případech pomůže zbavit se zápachu moči, který cítíte buď vy, nebo Váš mazlíček. Existuje hned několik způsobů, jakými toho lze docílit, můžete si vybrat, co pro Vás bude nejlepší:
- lihový ocet
- kukuřičná mouka, škrob, nebo jedlá soda
- ústní voda
Lihový ocet
Lihový ocet je v domácnosti velmi známým pomocníkem. Hodí se při vaření, ale i při úklidu. Pomůže Vám i s nepříjemným zápachem močí. Ocet má ve vlastnosti, že pohlcuje zápach. Ovšem za cenu toho, že se Vám po domě bude chvíli linout štiplavá vůně octa. Pokud zvládnete chvíli čichat ocet, jedná se o nejspolehlivější řešení. Ocet je velmi šetrný ke všem povrchům, proto s ním můžete vyčistit loužičku na jakémkoli místě. Stačí jen natočit teplou vodu do kýble a nalít do něj trochu octa. Namočte hadr do kýble, vytřete loužičku a povrch, pokud to lze, utřete do sucha.
Kukuřičná mouka, škrob, nebo jedlá soda
Až otřete mokro, které je patrné na pohled, je potřeba začít vysávat vlhkost, která se dostala dovnitř materiálu a již není patrná. Proto je potřeba ještě toto místo posypat kukuřičnou moukou, škrobem, nebo jedlou sodou. Nechte několik desítek minut působit. Potom důkladně vyčistěte a vyluxujte. Pokud budete mít pocit, že je vlhko stále ještě uvnitř materiálu, neváhejte a pokus zopakujte.
Nebo použijte ústní vodu
Ano, čtete dobře. I ústní voda Vám pomůže odstranit problémy vzniklé močí. Jedná se sice o velmi neobvyklý způsob, ale to neznamená, že není účinný. Jak je to tedy s ústní vodou? Po ústní vodě sáhněte v případě, že se moč objevuje na čalouněných površích. V takové situaci zřeďte ústní vodu v poměru jedné ku jedné s obyčejnou studenou vodou z vodovodu. Tento roztok pořádně vetřete do čalouněného materiálu.
Další variantou je také na čalouněné povrchy vyrobit kaši z jedlé sody s octem nebo třeba mýdlovou vodu nebo jakákoli jiný prací prostředek. Jakoukoli z těchto směsí naneste na houbičku a vyčistěte s ní pomočený povrch. Potom tuto směs důkladně sundejte z povrchu a máte opět čistý a voňavý povrch bez nepříjemného zápachu moči.
Zdroj: designuspro.com, Autorský text