Candles 2993936 1920

Řada lidí se obklopuje toxickými předměty v domácnosti a nemá o tom tušení

Naučili jsme se stále více pozornosti věnovat zdravému životnímu stylu, fyzické aktivitě, vyvážené stravě a přírodním produktům. Jsme si vědomi škodlivých nebo konzervačních látek, které se nacházejí ve zpracovaných potravinách. Více bereme na vědomí také to, jak znečištěné ovzduší ovlivňuje naše zdraví. Často přitom zapomínáme, že v našich domovech stále najdeme toxické, a dokonce i některé karcinogenní předměty.

Vonné svíčky

Dekorativní a vonné svíčky jsou velmi oblíbeným doplňkem a jejich pálení je velkým koníčkem. Dávají jedinečnou atmosféru zejména za dlouhých zimních večerů. Bohužel, podle studie Americké komise pro bezpečnost spotřebního zboží obsahuje až polovina svíček olověné prvky v knotech. Zvláště nebezpečné jsou v tomto ohledu vonné svíčky, protože takový knot se chrání před poškozením esenciálními oleji. Je prokázáno, že olovo uvolněné pod vlivem vysoké teploty může způsobit hormonální poruchy, a dokonce i rakovinu. Mimo jiné je drtivá většina svíček parafínová. Parafín je odpad z ropy a může způsobovat mnohé zdravotní problémy. Lepší volbou je použití organických sójových svíček, které jsou čistě přírodní, rostlinné.

Mohlo by vás zajímat:  Trendu vévodí minimalismus
Zdroj obrázku: Pixabay

Koberce

I syntetické koberce mohou mít nepříznivý vliv na naše zdraví. Spodní vrstva obsahuje styren, který je karcinogenní. Lepidla používaná pro jejich výrobu jsou také nebezpečná, stejně jako činidla, která snižují jejich hořlavost. Mnoho koberců je také impregnováno antifungálními produkty. Tyto chemické látky mohou negativně ovlivnit nervový systém, způsobit hormonální poruchy a podporovat rozvoj astmatu.

Zdroj obrázku: Pixabay

Další nebezpečné předměty

Nebezpečné mohou být také různé osvěžovače ovzduší, které jsou plné chemických látek. Raději použijte přírodní esenciální oleje, které lze zakoupit a použít k provonění interiéru. Pod vlivem tepla a vlhka se uvolňují nebezpečné látky také z plastových závěsů sprchového koutu. Pozor si dejte i na plastové doplňky kuchyně, zejména na krabičky.

Přidat na Seznam.cz