Úspěch při pěstování květin ovlivní ten úplně nejmenší prvek, správně vybrané semínko

Doba sázení a pěstování se nekompromisně blíží. Těšíte se na ten pohled, až vám vykvetou veškeré zasázené květiny, a vy se toho pohledu nebudete moct nabažit? Také rádi sedáváte na terase, popíjíte kávu a díváte se na rozkvetlou zahradu? Pokud plánujete krásně osázet zahradu, za krátkou dobu bude nejvyšší čas pro nákup a výběr semen. Při nákupu semen, je také třeba brát zřetel na několik pravidel. Které to jsou? Dozvíte se níže.  

Vsaďte na původ

Doporučujeme vybírat taková semena, která jsou zvyklá na naše klimatické podmínky. Lépe se adaptují a máte vysokou šanci, že se rostlinám bude dařit. Rozhodně si prohlédněte i zadní stranu balení. Mimo přesného názvu, by měl sáček se semeny obsahovat i jasné informace o výrobci. Pokud vybíráte levnější semena, většinou jsou původem z Polska. 

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Výběr podle hmotnosti není vhodný

Vybíráte semena podle hmotnosti a často se vám stává, že z takových semen nic nevzejde? Možná děláte chybu při výběru. Nevybírejte semena podle váhy, ani podle struktury. Mohli byste je zmáčknout. Také by měly být semena uzavřené ve speciálním pytlíku, aby nebyly vystavené vlhkosti. Pokud semena v pytlíku nejsou, mohly se vlhkostí aktivovat a poté uschnout. Taková semena budou špatná.

Mohlo by vás zajímat:  Přesadit pichlavé kaktusy bývá někdy oříšek, s pár triky se to ale podaří

Datum expirace

Důležitost věnujte i datu expiraci. Takové datum by mělo být vytištěné na zadní straně obalu nebo kdekoli jinde, především na viditelném místě. A pokud kupujete vážená semena, napište si na obal datum nákupu. Na obalu by také měly být uvedené informace o čase vysetí, sklizně a doporučení. Každá rostlina má jiné požadavky, proto byste vždy měli důvěřovat informacím poskytnutým prodejcem.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Ne do zásoby

Semena byste neměli kupovat do zásoby. Pro příští sázení by se semena mohla znehodnotit. Kupujte pouze tolik semen, kolik využijete. To platí především o rozdělaném pytlíku se semeny, ty by měly být okamžitě použity. 

Zdroj: Autorský text, wikiHow
Přidat na Seznam.cz