White 845071 1920 (1)

Aby bílá opět bílou byla: domácí bělicí prostředky strčí do kapsy všechna chemická bělidla

Pokud zůstává vaše bílé prádlo i po vyprání zašedlé, je záhodno zapátrat po účinném bělení. Samozřejmě můžete použít i kupované prostředky, efektu se ale dočkáte i s těmi alternativními.

Co způsobuje zašedlé prádlo?

Prádlo může být zašedlé z několika zásadních důvodů. Za prvé: máte zřejmě v bytě tvrdou vodu. Tu je potřeba změkčit. Do praní je možné tedy použít i obyčejnou jedlou sodu. Za druhé: špatně třídíte oděvy podle barev. Vaše oblíbené bílé triko snadno zašedne, když ho vyperete s tmavým prádlem.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda pomůže vyčistit ucpaný odpad i špinavou lednici
Zdroj obrázku: Freepik

Jak bělit prádlo alternativními metodami?

Jestli se chcete oprostit od chemických přípravků, vsaďte při bělení prádla na přírodní a alternativní metody. Zde je jejich stručný přehled:

  • Bělení pomocí peroxidu vodíku a prostředku na nádobí: tyto dvě ingredience mohou napomoci vybělení prádla. Smíchejte v lavoru 4 litry vody, 2 lžíce mycího prostředku a 2 lžíce peroxidu vodíku. Pak do tekutiny namočte bílý oděv, nechte působit několik hodin a nakonec klasicky vyperte v pračce.
  • Bělení pomocí citronové šťávy: potřebujete asi litr teplé vody a půl sklenice čerstvé citronové šťávy. V roztoku nechte světlé tkaniny máčet asi čtvrt hodiny a pak vyperte v pračce. Takto se dobře zbavíte skvrn od potu a deodorantu.
  • Bělení spodního prádla pomocí sušeného mléka: v lavoru smíchejte asi hrnek sušeného mléka s teplou vodou a do tekutiny namočte bílé spodní prádlo. Takto nechte máčet ideálně přes noc a pak vyperte v pračce (spodní prádlo vložte do speciální síťky).
Mohlo by vás zajímat:  Tipy, díky kterým vydrží řezané pivoňky ve váze déle krásné
Zdroj obrázku: Freepik

Další efektivní metody bělení zašedlého prádla

Vsadit ovšem můžete kromě výše uvedených metod bělení i na tyto:

  • Všestranný pomocník s názvem jedlá soda: smíchejte v lavoru dva hrníčky sody bikarbony s pěti litry teplé vody. Prádlo nechte máčet alespoň půl dne, pak vyperte v pračce.
  • Aspirin nejen proti bolesti hlavy: pokud najdete ve své lékárničce aspirin, můžete jej taktéž použít na bělení prádla. V teplé vodě rozpusťte šest až sedm tablet a v roztoku máčejte zašedlé prádlo několik hodin. Nakonec dejte do pračky a klasicky vyperte.
Zdroj: https://tidecleaners.com/en-us/blog/Laundry-Tip-of-the-Day-How-to-Keep-White-Clothes-White
Přidat na Seznam.cz