Jen málo lidí využívá mrazák naplno. Patří do něj i potraviny, které překvapí

Balení jídla může být tím poslední, na co lze využít potravinářskou fólii. Kdo zná tyto triky, má doma hned několik rolí do zásoby

Potravinářskou fólii dobře známe v každé domácnosti. Používáme ji k balení potravin nebo třeba těst, která vkládáme odpočinout do lednice. Tím ale její využití rozhodně končit nemusí! Způsoby, kterými se dá použít, vás možná šokují, určitě však inspirují. Její výhodou je nízká cena a průhlednost, takže hned víte, co je v ní zabaleno. Je univerzální, dá se použít v lednici, mrazáku i mikrovlnné troubě, čímž může snižovat potřebu mytí nádobí. Zde jsou ale ještě další triky, které s potravinářskou fólií můžete dělat.

Mohlo by vás zajímat:  Stop večeření na gauči! Chytře uspořádaná jídelna se vejde i do malého bytu

Čerstvé květiny

Pokud jedete na oslavu narozenin a oslavenci vezete kytku, víte, že na dlouhé cestě je poměrně těžké zachovat květiny svěží a čerstvé. A vést je v nádobě s vodou je prostě nemožné, protože tím riskujete polití interiéru svého vozu. Existuje ale velice snadné řešení. Namočte kousek hadříku do vody a obalte jím spodní stonky rostlin. Následně je omotejte potravinářskou fólií. Ta zajistí, že se nenamočí nic jiného, a zabrání také unikání vlhkosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Už žádné mušky

Jsou mušky častým návštěvníkem vaší domácnosti? Milují vaše ovoce? Jsou ale velmi otravné. Kromě toho, že se budete snažit včas likvidovat přezrálé ovoce, můžete to, které nespotřebujete, celé obalit do potravinářské fólie.

Mohlo by vás zajímat:  Mnoho lidí vaří rýži v sáčcích, aniž by znali nebezpečí, které tento způsob přináší

Při malování

Potravinářskou fólii můžete využít jako jednoduchý kryt toho, co při malování nechcete zacákat barvou. Může jít o drobnosti i větší předměty. Snadno ji aplikujete i sejmete. Usnadníte si tím práci při následném čištění po malování.

Čerstvé banány

Abyste zabránili přezrání banánů, stačí jejich zadní část omotat potravinářskou fólií. Banány tak nezčernají a zůstanou delší dobu chutné. A když už se vám stane, že banány přezrají, můžete je použít do smoothie nebo sladkého pečiva. Po oloupání slupky je můžete také zamrazit a použít později.

Mohlo by vás zajímat:  Sušit prádlo na radiátoru odborníci nedoporučují. Zdravotní následky za to nestojí

Nápoj s sebou

Nemáte čas dopít si svůj ranní nápoj (kávu, čaj, džus)? Zabalte horní část sklenice do potravinářské fólie a můžete spěchat do práce i s nápojem.

Zdroj: https://www.ecomasteryproject.com/best-6-alternatives-to-aluminum-foil/
Přidat na Seznam.cz