Stříbrné šperky se budou znovu blýskat díky obyčejným domácím prostředkům

Stříbrné šperky máme rádi všichni. Vypadají čistě a mohou se nosit jak k formálním, tak i neformálním příležitostem. Zdobí ruce či krk nejednoho muže a ženy. Jsou krásné, vznešené a ušlechtilé. Bohužel po čase stříbro ztrácí svůj lesk a je špinavé, zčernalé a nejeví se hezky. Lze je jednoduše, efektivně a pomocí domácích prostředků vyčistit. Máme pro vás několik nápadů, které se vám mohou hodit.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste to se solí a hliníkovou fólií

Obnovit lesk a vyčistit nečistoty ze stříbrných šperků nemusí být nic složitého. Dokonale vám může posloužit hliníková fólie a sůl. Vezměte si hrnec, vyložte ho hliníkovou fólií i po stranách, zalijte ji vodou a ohřejte. Přidejte polévkovou lžíci soli a nechejte ji rozpustit. Po rozpuštění do vody vhoďte šperky a nechte po dobou dvou hodin působit. Poté vytáhněte, vezměte si hadřík z mikrovlákna a vyleštěte každý kousek.

Nemáte fólii? Zkuste kečup

Možná vám to zní zvláštně, možná také tento způsob znáte, ale kečup se jeví jako velmi účinný pomocník při leštění a odstranění nečistot ze stříbra. Kečup totiž obsahuje velké množství kyselin, které nečistoty na stříbře rozpustí a zároveň je vyleští. Pro dokonalé výsledky stačí použít ten nejlevnější kečup, který v obchodě seženete. Jakmile budete mít kečup připravený, natřete ho na šperky, nechte půl hodiny působit a poté pomocí jemného hadříku šperky vyleštěte. Budou zářit jako nové.

Mohlo by vás zajímat:  Připravte si přírodní repelent proti klíšťatům s esenciálními oleji
Zdroj obrázku: Freepik

Leštění pomocí cigaretového popelu

Možná vám tento způsob moc nevoní, ale věřte, že je maximálně účinný. K tomuto kroku vám bude stačit jemný hadřík, trocha vody a cigaretový popel. Navlhčete hadřík a nasypte na něj trochu popela. Takto připraveným hadříkem vyleštěte každý kousek šperku. Po vyčištění již neoplachujte, ale použijte jiný suchý hadřík, kterým stříbrné šperky otřete. Máte hotovo.

Zdroj: https://www.bhg.com/homekeeping/house-cleaning/tips/how-to-clean-silver-jewelry/
Přidat na Seznam.cz