Cup Tea Cookies

Zahřejte se doma i bez vysokých účtů za topení

Letošní podzim si dává načas, nicméně už některé dny klesly teploty pod 10 °C, a dokonce po ránu někde mrzlo. Obyvatelé domů nebo prvních pater v bytech mají větší zimu. Jak dosáhnout toho, abyste nemuseli zbytečně zapínat topení a ušetřili tak nějaké peníze? Průměrný dospělý jedinec si nějak poradí, ale senioři nebo děti jsou daleko více náchylnější na studené počasí. Jak zahřát byt, abyste ušetřili náklady za vytápění?

Oblečení, koberce, závěsy…

První krok je nejjednodušší, stačí sáhnout do šatníku a obléct se. Místo toho, abyste nosili pouze kraťase nebo tričko, tak je vyměňte za tepláky, popřípadě přidejte mikinu. Choďte také v nazouvácích, které zamezí kontaktu se studenou podlahu. Jste zvyklí mít domácnost bez koberce? Chyba, právě v zimě je koberec prospěšný, na jinak chladnou podlahu. Nemusíte si pořizovat koberec přes celou místnost, stačí klidně i malý právě tam, kde trávíte spoustu času. Stojí za to si pořídit koberec na prostor u pohovky, kde míváte nohy. Různé přehozy přes pohovku vám taky dodají více tepla. Využijte také deky nebo polštáře, abyste získali rovněž více tepla, nejlepší je investovat do teplých odstínů barev. Poslední možností jsou závěsy, které vám nejen zútulní domácnost, ale udrží lépe teplo.

Mohlo by vás zajímat:  Chytré praní ušetří elektřinu a zanechá prádlo dokonale čisté. Stačí držet se několika pravidel
white-curtains-with-ring-top-rail-curtain-interior-decoration-living-room
Zdroj obrázku: Freepik

Využijte každou příležitost pro získání tepla

Žaluzie nehrají pouze roli, zda budete mít světlo či tmu v místnosti. Žaluzie jsou také velkým spojencem v zimě. Když svítí Slunce do místnosti, využijte v zimě jeho sílu a roztáhněte závěsy a vytáhněte žaluzie. Paprsky dokáží místnost náležitě vyhřát. Jakmile přestanou dopadat paprsky do místnosti, vše zase zatáhněte, abyste maximalizovali účinek a nepřišli o něj.

Skvělým zdrojem tepla v domácnosti je kuchyně. Když v ní vaříte nebo pečete, využijte maximálně účinek generování tepla přímo do vaší domácnosti. Dalším skvělým nápadem je otevření koupelny, kudy vedou stoupačky. Generované teplo zahřeje chodbu a zajistí tak udržení tepla v celé domácnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Čas se dá využít i příjemněji než stát hodiny u plotny. Šikovné triky vaření urychlí

Investice do elektroniky

Pokud i tak je vám nebo dalším členům zima nebo je nemožné vytopit velkou domácnost výše zmíněnými tipy, tak je čas pro investici do elektrických přímotopů. Než si pořídíte samotné zařízení, pečlivě vybírejte. Určitě si připlaťte, hlavně aby byl vybaven chytrými funkcemi. Různé automatizace a udržování teploty či zapnutí přímotopu, jakmile klesne teplota pod požadovanou úroveň je skvělým způsobem správy vytápění domu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/ways-to-keep-warm-without-turning-up-the-heat-1388206
Přidat na Seznam.cz