cistic-koupelna2

Čištění koupelny nemusí být horor. Na všechny nečistoty postačí jen pár prostředků

Čištění vany, pračky nebo prostor koupelny může být velmi náročná činnost. Pokud ale znáte způsoby, jak si práci usnadnit, může vás to dokonce bavit. Věděli jste, že velkými pomocníky při úklidu jsou ocet a jedlá soda? Budou skvěle fungovat na vodní kámen nebo jako odstraňovače skvrn, se kterými si neporadí ani chemické prostředky. Pokud máte v koupelně rez, vypořádá se také s ní.

Bílá a čistá vana? Vyzkoušejte peroxid vodíku

Peroxid vodíku nemusíte používat jen na zacelení ran nebo oděrek. Když ho nalijete do rozprašovače a nastříkáte jím vanu, ulehčíte si spoustu práce s čištěním, protože udělá veškerou práci za vás. Stačí ho nechat hodinu působit a nakonec vanu důkladně opláchnout vodou. Jedlá soda s octem jsou skvělými pomocníky. Posypte vanu jedlou sodou, na kterou nalijte ocet. Vznikne reakce, vyčkejte a poté hadříkem nebo jemným kartáčem vydrbejte vanu a opláchněte vodou. Při tomto postupu nezapomeňte na ochranné pomůcky.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud vidíte na vaně rez, i tady pomůže ocet a jedlá soda. Směs dejte do vany a navíc přidejte citronovou šťávu nebo kyselinu citronovou. Nechte působit nejlépe celou noc a ráno opláchněte vanu teplou vodou. Rez by měla zmizet.

Mohlo by vás zajímat:  Skvrny od inkoustu i rez v myčce jsou rázem pryč díky jedinému prostředku

Častým problémem jsou žluté skvrny na povrchu vany

Na skvrny na vaně použijte kyselinu citronovou, nebo spíše její roztok. Budete potřebovat celý sáček kyseliny a sklenici vody. Směs naneste na vanu, počkejte dvacet minut a poté opláchněte teplou vodou. Jestli máte v rozích koupelny plíseň, můžete použít parafín. S ním se zbavíte také vodního kamene nebo tmavých skvrn. Stačí jen špinavá místa potřít špičkou bílé svíčky a máte hotovo.

Zdroj obrázku: Freepik

Jedlá soda pomůže vyčistit také baterie a kohoutky. Směs vody a peroxidu vodíku v poměru 2 : 1 vyčistí prostor mezi dlaždičkami – použijte houbu nebo tvrdší kartáč. Pokud máte ve vaně sprchový závěs, tvoří se v něm často plísně nebo se do něj dostanou nečistoty. Pomocí octa, peroxidu vodíku a mýdla můžete závěs snadno vyčistit.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/home/cleaning/g31292850/how-to-clean-bathroom/
Přidat na Seznam.cz