High Angle House Interior With Clutter

„Když je otevřeno pár hodin, nechám bordel před branou, ukliďte ho sami,“ sdělil jsem vedoucí sběrného dvora

Byl jsem nadšený z toho, jak se můj byt měnil. Chtěl jsem provést větší rekonstrukci, takže jsem si musel udělat trochu místa a zbavit se věcí, které jsem nepotřeboval. Soused mi řekl, že všechno můžu odvézt na sběrný dvůr. Jenže právě to byl hlavní problém.

Můj byt byl najednou plný krabic, pytlů a dokonce i nějakého starého nábytku, který už jsem nepotřeboval. Měl jsem v plánu vše odvézt na sběrný dvůr, ale narazil jsem na problém. Sběrný dvůr v našem malém městě měl podivné otevírací dny – otevřeno jen párkrát týdně a jen na několik hodin.

Mohlo by vás zajímat:  Pomozte své kočce zůstat v bezpečí doma i venku

Pracuju od rána do večera, a když se konečně dostanu domů, je už zavřeno. A víkendy nepřipadají v úvahu. Tak jsem si řekl, že tam zavolám a domluvím se, jestli by mi náhodou nemohli sběrný dvůr otevřít ve chvíli, kdy bych měl čas. Stejně tam jsou, takže to bude maximálně na pár desítek minut. A že zaměstnanci nechám i „něco na pivo“, když mi vyhoví. Ale když jsem zavolal, byl jsem překvapený tím, jak moc neochotní byli mi vyjít vstříc.

„Máme stanovené otevírací hodiny,“ řekla mi paní na druhé straně telefonu, „a nemůžeme kvůli jednomu člověku měnit režim.“ Snažil jsem se vysvětlit svou situaci, ale bylo to zbytečné. Tak jsem si řekl, že budu muset vymyslet něco jiného. Věděl jsem, že někteří lidé nechávají svůj odpad v lese, ale to bych nikdy neudělal. Přesto jsem potřeboval najít řešení.

Mohlo by vás zajímat:  Tajemství šéfkuchařů na rychlé oloupání vajec bylo odhaleno. Trik je pouze ve správné teplotě vody a rychlém pohybu

Tak jsem se rozhodl udělat to trochu radikálně. Brzy ráno, ještě před prací, jsem všechno naložil do auta a dovezl to před bránu sběrného dvora. Tam jsem jim to složil, ať si s tím dělají, co chtějí. Byl jsem rád, že jsem se těch věcí zbavil. A doufal jsem, že když uvidí ten bordel, třeba si uvědomí, jak moc je důležité mít lepší otevírací dobu nebo vycházet vstříc lidem, když už pro ně provozují službu.

Mohlo by vás zajímat:  Zkušený zloděj vykrade byt za pět minut. Nepodceňte základní prevenci

Nejsem na sebe úplně pyšný, ale co jsem měl dělat? Vím, že tohle nebylo ideální řešení, ale přinejmenším jsem neznečistil přírodu. A doufám, že třeba příště budou ochotnější pomoci lidem jako jsem já. Jistě nejsem jediný.

Zdroj: Autorský text
Přidat na Seznam.cz