couch-1835923_1920 (1)

Vzhled interiéru lze změnit i bez investic, velkou parádu udělají barvy nebo o trochu více světla

Nový rok je za námi a nás čeká spousta předsevzetí a také znatelných proměn. Možná jste se rozhodli změnit váš jídelníček nebo váhu, ale možná jste také se rozhodli, že se konečně pustíte do změny designu vašeho interiéru. Rádi byste bytu či domu poskytli změnu, která nebude stát majlant? Stále ale přemýšlíte, jak to udělat? Existuje více způsobů, které vám mohou pomoci zrenovovat interiér, aniž by vám to, jak se říká” utrhlo kapsu”. Podívejte se na naše tipy, které vám mohou být inspirací.     

Barvy

Nejdříve si stanovte cíl, co přesně chcete změnit. Můžete začít barvou. Právě barva může vnést do interiéru úplnou změnu. V nejnovějších trendech pro rok 2021 bude vládnout šedá a žlutá. To jsou barvy, které mohou dodat optický prostor, a navíc vám dokáží zlepšit náladu. Pohodlně se ve spárech těchto barev bude cítit i vaše návštěva. A pokud procházíte složitým obdobím, tyto barvy ve vás podpoří klid. Nejlepší na tom je, že barvy do domácnosti můžete vnést nejen malbou na zdech, ale také doplňky nebo rovnou nábytkem.     

Mohlo by vás zajímat:  Krásně voní, ale šíří i nebezpečné výpary. Aromatickým svíčkám se raději vyhněte
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Světla prosím

Osvětlení je důležitostí interiéru, bez něj by to nešlo. A pokud měníte interiér, pomohou vám i světla. Nejde pouze o nový lustr či novou lampu, ale také o žárovky, jejich barevnost a sílu osvětlení. Navíc taková světla dokáží upoutat pozornost každého, kdo do prostoru vstoupí. Vyzkoušejte stmívatelné světla. Také odstín světla by měl být spíše žlutější než zářivě bílý. Z toho by vás mohly bolet oči. Zkuste umístit světlo do každého rohu místnosti, a to především, pokud je místnost menších rozměrů. 

Vrstvení barev a látek

Jistě jste si všimli již dlouhodobějšího trendu, který poukazuje na míchání textilií v interiéru. Jedná se o kompozice, které jsou na první pohled neslučitelné. Například vrstvení polštářů na pohovce, které mají různé barvy, ale i materiály. Nebo jsou kombinované tak, aby vytvořili jeden odstín v několika podstínech. Příklad: Světle hnědé závěsy a na pohovce jsou umístěné polštáře bílé, béžové, světle hnědé a tmavě hnědé barvy. Tato kombinace textilií dodá interiéru novou texturu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Není nový, jako nový – nábytek

Nahraďte starý nábytek nových dechem. Nemyslíme tím, abyste koupili nový nábytek a utratili za něj spoustu peněz. Bude stačit, když starému nábytku vdechnete nový vzhled. Například jej natřete, předěláte úchytky a tak dále. Je to dokonalý způsob, jak se v dnešní době odreagovat a přijít na jiné myšlenky. Nebo můžete na starou pohovku navléknout nový potah. Okamžitě se změní vzhled celého interiéru.  

Zdroj: archline.hu, Autorský text
Přidat na Seznam.cz