Toothbrush 3191097 1920

Nejen zářivě bílé zuby, i domácnost se po použití pasty bude lesknout

Zubní pasta je jednou z nejdůležitějších částí osobní hygieny. Jen si představte, jak by vypadaly vaše zuby, kdybyste nemohli používat zubní pastu. Určitě by byly samý zubní kaz a za nějakou dobu byste dost možná zuby neměli žádné. Zubní pasta ale není velmi důležitá jen pro ústní hygienu. Využít ji můžete hned v několika dalších směrech, které si níže představíme:

  • čištění stříbra,
  • odstranění skvrn,
  • úklid koupelny,
  • čištění bot.

Vyčistěte stříbro pomocí zubní pasty

Potřebujete vyčistit stříbro? Už nemusíte nechávat draze čistit stříbro u odborníka, ani kupovat drahé čisticí přípravky. K vyčištění vám postačí obyčejná zubní pasta, stačí si pro ni dojít do koupelny. S její pomocí vyleštíte šperky, ale třeba i stříbrné talíře, no prostě všechno. Potřebujete k tomu pouze houbičku na nádobí, nebo již nepoužívaný zubní kartáček. Pak už jen vymáčknete zubní pastu a všechny věci vyčistíte. Jakmile máte hotovo, důkladně je opláchněte vlažnou vodou a utřete do sucha. Jinak vám dokonale vyleštěné věci zkazí nevzhledné zaschlé kapky vody.

Mohlo by vás zajímat:  I v malé ložnici se můžeme cítit pohodlně. Každý centimetr lze šikovně využít
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zubní pasta odstraní i různé skvrny

Zubní pasta dobře odstraňuje skvrny z tkanin. Hojně ji proto využijete, pokud máte doma malé děti, které mají neustále fleky od jídla na oblečení. Pasta na zuby si poradí i se skvrnami od ovocné šťávy a různých barviv. Pastu naneste na látku a třete ji o sebe, pak ji smyjte a vložte oblečení do pračky na běžný cyklus.

Uklidíte s ní i koupelnu

Zubní pasta perfektně vyčistí i klouby umyvadel, van a sprchových koutů. Kromě toho je také skvělým pomocníkem v boji proti vodnímu kameni a usazeninám mýdla. I koupelnové baterie tak budou dokonale čisté. Stačí jen použít pastu místo běžného čisticího prostředku. Nanesete ji na místo, které čistíte houbičkou nebo hadříkem a poté opláchněte. 

Mohlo by vás zajímat:  Útulnost a vnitřní štěstí. Z Dánska přichází styl hygge

S podrážkami bot si také poradí hravě

Pokud potřebujete vyčistit podrážky bot, opět je řešením zubní pasta. Nejprve vykartáčujte podrážky zubní pastou s trochou vody, aby se napěnila. Až budou podrážky zářivě bílé, opláchněte pastu vodou pryč. Boty vám budou dělat parádu.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Další možnosti, jak použít zubní pastu

Zubní pasta má i další využití, výše zmíněné možnosti rozhodně nejsou všechny. S pomocí zubní pasty můžete ještě třeba umýt zrcadla, zejména pak ta v koupelně, aby se nezapařovala. Nebo si s ní ošetřete štípanec od hmyzu či vyčistěte ruce od barev, které nechtějí pustit. 

Přidat na Seznam.cz