Bricks 459299 1920

Fototapety do kuchyně lákají na design, ale řadě majitelů způsobují nečekané problémy

Fototapety do kuchyně? No jistě, nic není nemožné. V dnešní době se prodávají fototapety ve vysoké kvalitě. A pokud chcete jednoduše vyzdobit prázdný prostor, nechcete malovat, fototapeta bude to pravé řešení. Některé z těchto moderních tapet lze dokonce umýt, takže do kuchyně budou vhodné. Jak si takovou fototapetu vybrat?

Vlastnosti kuchyňské tapety

Možná je tapeta poslední věc, která by vás napadla umístit do kuchyně. A není divu, zrovna kuchyně je místem největšího dění. Vaří se, teploty se neustále mění, je vlhko, sem tam se něco rozlije, také zašpiní. Možná se vám zdá jako holý nesmysl do kuchyně umístit tapetu, ale opak je pravdou. V některých domácnostech je tapeta umístěná v kuchyni, ale pouze daleko od sporáku či dřezu. Popravdě, dnes je možné koupit takovou tapetu, která sedne i mezi skříňky nad sporák.

Mohlo by vás zajímat:  S mastnými usazeninami a odolnými nečistotami v kuchyni si poradí jednoduché domácí prostředky

Než se ovšem rozhodnete, měli byste si ujasnit její parametry. Při koupi se vždy dívejte na to, aby byla odolná vlhkosti, ale i mastnotě. Také musí snést každodenní otírání mokrým hadrem. Takové materiály existují a neztrácí na svých kvalitách. Tapety do kuchyně mají vnější stranu laminátovou, která bude chránit před každodenním používáním.    

Zdroj obrázku: Pixabay.com

 Jakékoliv téma

Fototapeta v kuchyni dokáže zázraky. Pokud ji vyberete dobře a bude dokonale pasovat k vašemu vybavení, ať už barvou či motivem, vytvoříte krásný a dominantní prostor kolem linky. S fototapetou nebudete omezení výběrem. Můžete vybírat z velkého množství a stylů. Dokonce lze s tapetou změnit celkový styl místnosti, tedy kuchyně. Vytvoříte zde retro kuchyň, provensálský styl či skandinávský styl? Nebo máte rádi moderní interiéry situované do městského stylu? Výběru se meze nekladou. Můžete zůstat i u klasiky obrázků ovoce, zeleniny, jídla, vína či šálků s kávou. Takové motivy dokonale zdůrazní daný prostor. Celkově dodá tapeta místnosti jas a šmrnc. 

Mohlo by vás zajímat:  K šetrnému rozmrazení masa pomůže nejenom studená voda, ale i kontroverzní domácí spotřebič
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Je možné vybrat samolepící tapetu nebo tu, na kterou budete potřebovat lepidlo. Samolepící tapeta se bude lépe instalovat. Myslete na to, že tapeta dominuje prostor, a proto nebude nutné používat doplňky. Prostor by mohl být přesycený a přeplněný. Vyberte takovou, která sjednotí celek, jak barevně, tak i stylem. 

Zdroj: nosalty.hu, Autorský text
Přidat na Seznam.cz