Modern Minimalist Bathroom 3115450 1280

Vyžeňte zápach z koupelny pomocí vonných přírodních prostředků, které skutečně fungují

Nepříjemné pachy v koupelně a na toaletě jsou prakticky každodenním problémem. Nejčastěji se jich zbavujeme osvěžovači vzduchu, ty ale nemají dlouhodobý účinek. Zejména pokud vás zápach trápí už několik dní a nemá žádný zjevný původ, je na čase sáhnout po osvědčených metodách, jak se ho zbavit.

Citronovou kůru dejte do mističek

Prvním způsobem je využití citronové kůry, která účinně absorbuje nejen nepříjemný zápach, ale také znečištění. Nejlepší je čerstvá kůra, protože je silně aromatická a místnost provoní svěžími silicemi. Citron stačí oloupat škrabkou, kůru nasypat do mističek a rozmístit na několika místech v koupelně. Samozřejmě můžete tento trik využít i v kuchyni nebo jiné místnosti.

Mohlo by vás zajímat:  Venkovní schody se na podzim vyplatí upravit tak, aby neklouzaly
Zdroj obrázku: Freepik

Skořice a anýz patří mezi velmi aromatické koření, navíc mají schopnost absorbovat nepříjemný zápach. Místnost chrání před rozvojem bakterií a plísní, takže se do koupelny skvěle hodí. Do malých skleniček vložte dvě nalámané skořicové tyčinky a několik hvězdic anýzu. Poté sklenice rozmístěte na několik míst v koupelně.

Levandule provoní každou místnost

Levandule má velmi příjemnou vůni, kvůli které si ji často rozmísťujeme po bytě. Především se doporučuje dát ji do ložnice, protože napomáhá klidnému a nerušenému spánku a má uklidňující a relaxační účinky. Dokáže absorbovat pachy, zejména ty nepříjemné. Pokud se chcete zbavit zápachu v koupelně, svažte několik snítek čerstvé levandule a vložte je do vázy v koupelně. Použít můžete i látkové sáčky naplněné sušenou levandulí. Zaručujeme vám, že účinek se dostaví do pár minut.

Mohlo by vás zajímat:  Také zavařené a trvanlivé potraviny mají svou dobu spotřeby, kterou je vhodné dodržovat
Zdroj obrázku: Freepik

Skvělé čisticí a absorpční schopnosti má také kuchyňský ocet smíchaný s vodou. Půl šálku octa rozmíchejte v půl litru vody a poté směs přelijte do lahve s rozprašovačem. Na noc trochu nastříkejte do koupelny. Nemusíte se bát octového zápachu, do rána vyprchá, ale zároveň s ním zmizí i nepříjemné pachy.

Zdroj: https://www.bobvila.com/slideshow/the-8-easiest-ways-to-eliminate-bathroom-odor-51808
Přidat na Seznam.cz