Mravenci

Nenechte se vyjídat od mravenců. Kromě klasických metod zafunguje i chytrý telefon

V letních měsících se vyskytuje velké množství hmyzu nejen na zahradě, ale také uvnitř v domácnosti. Otravují vás mravenci a bojíte se o své zásoby potravin? Použijte tyto jednoduché triky, se kterými jim jejich záměr překazíte.

Existuje mnoho skvělých rad a tipů, jak se zbavit mravenců či jiného hmyzu v domácnosti. Díky těmto trikům se vyhnete dezinsekční firmě, která kromě odstranění hmyzu vnese do vašeho domova také mnoho chemických látek. Navíc firma si naúčtuje dost velkou částku za vyhubení škůdců v domě.

Mohlo by vás zajímat:  Hortenzie obsypaná květy je chloubou každého zahradníka. Známe tajemství jejího dokonalého vzhledu
Zdroj obrázku: Pixabay

Jednodušší a levnější varianta

Objevili jste místo, odkud mravenci přichází do vašeho domova? Zbavit se jich můžete o dost jednodušším a levnějším způsobem, než je povolání specializované firmy. Najděte cestu, kterou chodí mravenci do vašeho domova, to je naprostý základ.

Tuto cestičku pak potřete octem, šťávou z citronu nebo solí či pepřem a jedlou sodou. Tyto ingredience totiž odrazují veškerý hmyz, ale nejvíce právě mravence. Pokud ucítí při své cestě na návštěvu k vám jednu z těchto surovin, hodně rychle si další kroky rozmyslí.

Mohlo by vás zajímat:  Křídlový květ se hodí do každého domova. Díky domácímu hnojivu bude krásný po celý rok

Našli jste otvor pro mravence?

Pokud neznáte jejich cestičky, ale našli jste otvor, kudy mravenci přicházejí, můžete okamžitě jednat. Nalijte nebo nastříkejte do otvoru trochu mycího prostředku s vodou — to mravence spolehlivě odradí. Stejně účinná je také vůně levandule, majoránky nebo máty.

Zdroj obrázku: Pixabay

Moderní technologie pomůže

Zapomeňte na repelenty proti hmyzu, které jsou složené ze samých toxických látek. Chemické přípravky vyměňte za moderní technologii. V dnešní době totiž existuje dokonce aplikace proti mravencům. Ano, čtete správně. Na Google Play nebo Apple Store najdete skvělé aplikace, díky kterým se hmyzu účinně zbavíte.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší zbraní proti zápachu v lednici je čistota. Skvěle zaboduje i ovoce či koření

Aplikaci stáhnete zdarma, najdete ji pod názvem odpuzovač hmyzu. Tyto aplikace jsou založené na určité frekvenci, kterou hmyz nesnáší. Díky tomu mravence ani nenapadne, aby se k vašemu domovu přiblížili. Stejným způsobem fungují také účinné odpuzovače na krtky, myši nebo jiné hlodavce.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/how-to-get-rid-of-ants/
Přidat na Seznam.cz