Radiator1

Radiátory zapnuté na maximum, a nám je přesto zima. Teplotu v místnosti snižují časté chyby

I když vaše topení jede na plný výkon, je vám neustále zima? Možná existuje chyba, která způsobuje to, že uniká teplo. Po jejím odstranění můžete nejen ušetřit za účet za energie, ale také se konečně zahřejete. Pokud i vy tušíte, že vytápění ve vašem domě nefunguje tak, jak má, problém nemusí být v topení. Možná děláte některou z běžných chyb, která způsobuje úbytek tepla.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkontrolujte radiátory

Pokud jsou hlavním zdrojem vytápění radiátory, měli byste zkontrolovat, jak jsou umístěny. Spousta z nás se snaží je skrýt tak, že je umístí za nábytek nebo je schová za záclony (nejhorší jsou velurové nebo saténové). Tak se stane, že teplý vzduch cirkuluje nejvíce právě za nábytkem nebo záclonami a do ostatních částí vašeho domova se nedostane. Proto je důležité radiátory ničím nezakrývat ani před ně nic nestavět. I když se do vašeho interiéru nehodí, jsou důležité a neměli bychom je skrývat.

Mohlo by vás zajímat:  Rybenky můžeme lapit do pasti, zbavíme se jich také domácími produkty

V létě můžete mít rozmístění dle svého

V létě si můžete zvolit rozmístění nábytku či záclon tak, jak se vám to líbí. Nevzhledné radiátory můžete v klidu skrýt nebo zastavět nábytkem. Kdo by taky topil v létě? Ale jakmile začne topná sezóna, je dobré všechen nábytek přestavět tak, aby radiátory zůstaly nekryté a teplo mohlo proudit přímo do vaší domácnosti. A nezáleží na tom, že komoda nebo pohovka, která je před radiátorem, je nízká. I tak dokáže zamezit přístupu tepla do zbytku místnosti. A to způsobuje větší náklady.

Mohlo by vás zajímat:  Odvzdušnění radiátoru zefektivní domácí vytápění. Postup je jednoduchý
Zdroj obrázku: Pixabay

Jediná výjimka

Jediná možná výjimka, kdy můžete na radiátor něco položit, je období, kdy trpíte dýchacími obtížemi. Může jít o kašel, nachlazení, rýmu či jiná respirační onemocnění. Suchý vzduch, který radiátory vytváří, respirační obtíže ještě zhoršuje. V takové případě je zapotřebí zvlhčit vzduch. Pokud nemáte zvlhčovač vzduchu, můžete si pomoci jednoduchým trikem. Přehoďte přes topení vlhký ručník. Jak se z něj voda bude odpařovat, zvlhčí vzduch a vám se bude dýchat mnohem lépe.

Zdroj: https://learn.eartheasy.com/articles/9-diy-tips-to-lower-your-heating-bill-this-winter/
Přidat na Seznam.cz