Sink 1271631 1920

Nepříjemný zápach v koupelně nahradí vůně bylinek a koření dle vlastní chuti

Koupelna je místo, kde jsou nepříjemné pachy běžné a také je to častý problém. Jeho vznik je způsoben různými faktory, jako je vysoká vlhkost, ucpaná kanalizace nebo špatné větrání. 

Důvodem může být i zanedbávání místnosti. Abychom se tohoto zápachu zbavili, obvykle sáhneme po hotových přípravcích, které jsou určené k neutralizaci. Jejich použití ale poskytne jen krátkodobý účinek. Můžete zkusit také přírodní prostředky, které jsou šetrné a vydrží mnohem déle. 

Přírodní prostředky jsou levné, ekologické a snadno dostupné

Do koupelny si můžete dát sáčky se sušenou levandulí, tyčinky skořice nebo pár anýzových hvězd. Účinná bude také nakrájená citronová kůra. Můžete si vyrobit svou vlastní směs, která zabrání zápachu z kanalizace.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonale vyleštěná zrcadla bez jediné šmouhy snadno a rychle
Zdroj obrázku: Pixabay

Levandule je spolehlivým pomocníkem v boji proti nepříjemnému zápachu. Je to rostlina, která se dá využít všestranně. Obsahuje biologicky aktivní látky, jako jsou taniny, triterpeny, kumariny nebo organické kyseliny či minerální soli. Stimuluje nervový systém, zmírňuje stres a taky dobře funguje na pokožku. Odpuzuje komáry, můry i klíšťata a je skvělá pro aromaterapii. 

Sušenou levanduli nasypte do sáčků a dejte do zákoutí koupelny. Osvěžující účinek pocítíte během několik minut. Na základě levandulového oleje můžete připravit také domácí osvěžovač vzduchu. Kromě oleje budete potřebovat sušené květy levandule, sklenici vody a rozprašovač. Stačí květy nalít do vody, několik minut vařit a poté nechat vychladnout. Přidejte levandulový olej a smíchejte všechny suroviny. Nastříkejte do koupelny a užívejte si svěží aroma.

Mohlo by vás zajímat:  Nejvíce bakterií číhá v koupelně. Postarejte se o hygienickou čistotu jednoduchými kroky

Na zkrocení nepříjemných pachů funguje skořice a anýz

Oboje je aromatické koření, které je spojeno hlavně s pečivem a rafinovanými pokrmy. Ukázalo se, že mají také praktické vlastnosti. Jsou ideální pro potírání nepříjemného zápachu a chrání koupelnu před hromaděním bakterií. Stačí dát dvě skořicového tyčinky nebo několik anýzových hvězd do sklenic nebo misek a umístit je do koupelny na několik míst. 

Citronová kůra je skvělá na zápach z potrubí. Je bohatá na éterické oleje a vybavená antibakteriálními vlastnostmi, je to nejoblíbenější prostředek na absorbování zápachu. Můžete oloupat čerstvý citron, nakrájej slupku na malé proužky a umístit do různých koutů koupelny. Podobným způsobem lze využít také pomeranče.

Mohlo by vás zajímat:  Stačí tři ingredience a vznikne domácí prací prášek za pár korun, který si poradí s většinou skvrn
Zdroj obrázku: Pixabay

Pokud zápach z koupelny pochází z kanalizace, můžete sáhnout po směsi na bázi citronové šťávy a sody. Obě látky mají antibakteriální, čisticí a osvěžující vlastnosti. Budete potřebovat šťávu ze čtyř citronů, sklenici vody, čtvrt hrnku jedlé sody a láhev s rozprašovačem. 

Všechny důkladně smíchejte, nalijte do lahve a nastříkejte na povrchy vystavené bakteriím a plísním. Pravidelně koupelnu větrejte a čistěte. Tyto metody v kombinaci s čistotou vám zaručí, že se v místnosti nebude kumulovat zápach ani se nebudou tvořit plísně. 

Přidat na Seznam.cz