Borax nahradí speciální prostředky v celé domácnosti. Vyčistí koupelnu, koberec i lednici

Borax nahradí speciální prostředky v celé domácnosti. Vyčistí koupelnu, koberec i lednici

Během důkladného čištění stojí za to mít po ruce spolehlivé prostředky. Nepochybně mezi ně patří i borax. Je to osvědčené antiseptikum, které je vhodné pro mytí mnoha povrchů v domácnosti. Skvěle nahradí různé čisticí prostředky.

Vlastnosti boraxu

Borax je sodná sůl získaná ze slabé kyseliny borité. Má antibakteriální a protiplísňové vlastnosti. Jde o ekologický prostředek, který lze koupit v běžném obchodě za pár korun. Je vhodný k ředění vodou a jinými tekutinami, například citrónovou šťávou. Myté povrchy budou lesklejší a voňavější.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina nepatří do koše, přinášíme 4 skvělé nápady, jak ji využít

Vana, sprcha, WC nebo umyvadlo jsou místa, kde se objevuje vodní kámen a přetrvávající nečistoty. Borax má mírně abrazivní vlastnosti, proto jej použijte k čištění těchto příslušenství. Kromě toho je toaleta biotopem bakterií, takže taková směs ji zbaví škodlivých mikroorganismů. Jediné, co musíte udělat, je nanést borax vlhkou houbou a nechat jej čtvrt hodiny působit. Během této doby borax začne pracovat a špína zmizí mnohem rychleji. Potom povrch vydrhněte a znovu smyjte.

Zdroj obrázku: Freepik

Koberce a dezinfekce

Pasta z boraxu je také vhodná pro čištění špinavých koberců. Užitečná bude zejména pro skvrny od vína nebo mastných potravin. Rýžový kartáč bude nejlépe fungovat při aplikaci prostředku. Rozložte boraxovou pastu systematicky nebo omyjte celý koberec. Potom vyčištěný povrch znovu otřete vlhkým hadříkem. Zbytek boraxu vysajte vysavačem a vychutnejte si novou svěžest koberce.

Mohlo by vás zajímat:  Bez papírových utěrek si už dnešní domácnost těžko představíme. Zachrání mnohé situace

Dalším použitím boraxu je důkladné čištění chladničky. Vyjměte jídlo ze zařízení a umístěte do chladné místnosti. Vnitřní část očistěte boraxovou pastou. Nezapomeňte nevynechat zákoutí a spáry, těsnění a trhliny. Vhodný je také pro čištění mrazničky. Nakonec otřete police a stěny chladničky navlhčenou utěrkou z mikrovlákna. Kromě toho borax absorbuje ošklivé pachy, které se tvoří ze zatuchlého jídla.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/borax-uses-cleaning-home-36659233
Přidat na Seznam.cz