Zapach Z Bot1

Vyžeňte z bot i svého domova nepříjemný zápach. Spolehnout se můžete na oblíbené přírodní prostředky

Po celém dni jsou naše boty velmi špinavé, zaprášené a zpocené. Kvůli tomu budou nepříjemně vonět. Zápachu se ovšem můžete velmi snadno přes noc zbavit a dezinfikovat je. Potřebujete k tomu přitom jen přírodní suroviny a produkty, které máte vždy ve své kuchyni. Kromě bot tímto způsobem můžete osvěžit a vyčistit i další místa v domácnosti, např. odpadkový koš nebo lednici, kde se mohou držet nepříjemné pachy.

Prášek do pečiva a jablečný ocet

Prášek do pečiva je skvělou přísadou do pečení, ale využít ho můžete také v domácnosti. Položte boty na noviny a jejich vnitřek posypte práškem do pečiva nebo jedlou sodou. Neutralizuje nepříjemné pachy a vaše boty budou jako nové. Kromě toho můžete prášek do pečiva a jedlou sodu používat také při čištění koupelnových dlaždiček a spár.

Mohlo by vás zajímat:  Octový postřik pomůže zlikvidovat plevel mezi dlažebními kostkami
Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet je také v domácnosti skvělým pomocníkem, který efektivně pohlcuje pachy. Otřete vložky vatovým tamponem namočeným v jablečném octu. Absorbuje pach potu a do ránu budou mít boty dostatek času, aby se provětraly a nebyly cítit po octu. Rozhodně se toho nebojte. Další den si užijete čistou a svěží obuv, ve které nebude ani památka po zápachu, potu nebo nečistotách.

Levandulový olej nebo podestýlka pro kočky

Tento bylinný olej možná nemáte doma, ale rozhodně se vám bude hodit. Naneste šest kapek oleje na vnitřní stranu obuvi a nechte působit přes noc. Používejte tuto metodu každé tři dny a uvidíte, že nepříjemná vůně zmizí. Levandulový olej kromě toho také zabraňuje pocení nohou.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat pavouky z domu není snadné. Jsou však triky, které je bezpečně udrží venku
Zdroj obrázku: Freepik

Poslední možností je podestýlka pro kočky. Může to znít podivně, ale stejně jako v domově i v botách dokáže absorbovat vlhkost a zápach. Položte si večer boty na noviny a dovnitř nasypejte bentonitovou podestýlku. Přes noc bude absorbovat vlhkost i odér, který obtěžuje vás i celé okolí. Používejte ji každé tři dny a budete mít boty nádherně suché, bez potu a bez zápachu.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/how-to-remove-odor-from-shoes/
Přidat na Seznam.cz